Sisukord

Rahapesu tõkestamise nõuete praktiline rakendamine ja süsteemide ülesehitus (sh virtuaalvääringuteenuse pakkujad) (3 ak.h)

Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Praktiline koolitus annab tervikliku ja lihtsasti hoomatava ülevaate, millest koosneb toimiv rahapesu tõkestamise süsteem ja mis ressursid peavad olema minimaalselt kaetud, et seaduse nõudeid täita ja läbida välisaudit.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda süsteemne ja lihtsasti hoomatav ülevaade ja soovitused, kuidas ehitada üles juriidiliselt ja tehniliselt toimiv AML süsteem organisatsioonis, mis vastab seaduse nõuetele.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • omab ettekujutust AML süsteemist tervikuna: juriidiline ja tehniline pool
  • omab ettekujutust AML juriidlistest nõuetest: mis eeskirjad tulenevad seadusest otsesõnu ja mis eeskirju nõutakse
  • omab ettekujutust AML süsteemi toimimisest vajalikest tarkvaralistest ja inimresurssidest
  • oskab ära tunda ja nimetada kõige sagedasemad rahapesu ja pettuse mustrid

Sihtrühm

AML valdkonnaga kokku puutuvad isikud fintantssektoris, jaekaubanduses, kinnisvaras ning valdkondades, kus sularahamaksete maht ületab 32 000 EUR kuus. Rahapesu tõkestamise spetsialistid ja juhid (AML specialist, AML officer, fraud investigation officer).


Teemad

Kristiina Kaarna käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • süsteemide ülesehitus: juriidiline pool (eeskirjad) ja tehniline pool (mehhaaniline ja manuaalne kontroll)
  • juriidiline pool: lisa-eeskirjad, mis on vajalikud auditi läbimiseks välise auditi kohustuse korral
  • mehhaanilised süsteemid ja tarkvara rahapesu tõkestamise nõuete täitmiseks (KYC, KYT, AML monitooring)
  • tüüpilisemad rahapesu ja pettuse mustrite äratundmine ja reeglite seadmine mehhaanilistes süsteemides
  • asutusesisene intsidentide juurdlus
  • SAR teated: RAB-ile õige teate liigi ja aluse valimine

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 21. märtsil 2023 kell 9.0011.30
(3 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–11.30 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Kristiina Kaarna 2021

Kristiina Kaarna,  Fripro OÜ RAB-kontaktisik

Kristiina Kaarna on Fripro OÜ RAB-kontaktisik ja advokaat (ajutiselt liikmesus peatatud), endine Coinmetro RAB-kontaktisik ja üle 10 aasta pikkuse kogemusega koolitaja.


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 14. märtsini 2023 kehtib soodushind 119 € + km (142,80 €), hiljem tavahind 149 € + km (179,80 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

 Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.