Sisukord

24- tunnine töötervishoiu ja tööohutuse väljaõpe (24 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 24_7


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Addenda OÜ on registreeritud EV Sotsiaalministeeriumis "Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse" alusel töötervishoiu ja tööohutusalase välja- ja täiendõppekursuste läbiviimiseks.
Reg.nr 22/2014

Koolituse eesmärk on organisatsiooni töökeskkonnaspetsialisti, töökeskkonnavoliniku, töökeskkonnanõukogu liikme, juhi töötervishoiu- ja tööohutusalane väljaõpe. 

Koolitus on salvestatud märtsis 2023 ning sisaldab kõiki olulisi ja aktuaalseid muudatusi, mis puudutavad organisatsiooni töökeskkonnaalast korraldust:
 • tööohutusalase töö üldine korraldamine ja ülevaade kehtivatest nõuetest ning värsketest muudatustest TTOS-is (sh hiljutised, oktoober 2022 ja jaanuar 2023 muudatused)
 • rollid töökeskkonnas: töökeskkonnaspetsialist, töökeskkonnavolinik, töökeskkonnanõukogu – määramine/valimine ja ülesanded (sh muudatused 2021)
 • ohutegurite hindamine (täiendatud: psühhosotsiaalsed ja bioloogilised ohutegurid) 

Õpiväljundina koolituse läbinu:

 • omandab esmased teadmised ning pädevused, mis on nõutavad organisatsiooni töötervishoiu spetsialisti ametikohale nimetatud spetsialistile vastavalt töötervishoiu- ja tööohutuse seadusele
 • oskab ennetada kutsehaigusi
 • hindab ohutegureid organisatsioonis 
 • koostab riskianalüüsi

Sihtrühm

Ettevõtete ja asutuste töökeskkonnaspetsialistid, töökeskkonnavolinikud, töökeskkonnanõukogu liikmed, juhid ja kõik, kes on antud teemast huvitatud. 
Koolitus sobib töökeskkonnaspetsialistide, töökeskkonnavolinike ja töökeskkonnanõukogu väljaõppeks


Teemad

Jaanika Jelistratov käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • sissejuhatus töötervishoidu ja tööohutusse (Miks? Tööandja ja töötajate kohustused ja õigused)
 • töötajate juhendamine, tervisekontroll, isikukaitsevahendid
 • töökeskkonnale ja töövahenditele esitatavad nõuded
 • ohutegurid: Füüsikalised ohutegurid, keemilised ohutegurid ja bioloogilised ohutegurid
 • ohutegurid: Füsioloogilised ja psühhosotsiaalsed ohutegurid
 • töökeskkonna riskianalüüs
 • sisekontroll ja ohutuskultuur
 • tööõnnetused ja kutsehaigused

Aeg ja maht

Koolituse maht on kokku 24 akadeemilist tundi, millest 16 akadeemilist tundi on veebikoolitus ja 8 akadeemilist tundi iseseisev töö. 

Addenda e-akadeemias 24/7.
Kursus on jaotatud kolmeks mooduliks, mis kokku moodustavad 24-tunnise töötervishoiu- ja tööohutusalase väljaõppe.

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Jaanika Jelistratov_2023

JAANIKA JELISTRATOV - VITS SOLUTIONS OÜ TEGEVJUHT, TÖÖOHUTUSE- JA TÖÖTERVISHOIU SPETSIALIST JA KOOLITAJA

Jaanika Jelistratov on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse spetsialisti eriala. Peale kooli lõpetamist spetsialiseerus ta töötervishoiu ja tööohutuse peale. ning on töötanud enam kui 10 aastat töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas. Jaanika alustas oma karjääri töökeskkonnaspetsialistina ning liikus edasi koolitajaks ning teenusepakkuja Riskianalüüs OÜ tegevjuhiks. Täna tegeleb Jaanika Jelistratov sama valdkonna digitaliseerimisega ehk VITS platvormi arendamisega, mille eesmärk on töötervishoidu ja tööohutust online keskkonnas kiiremini ja lihtsamalt ära korraldada. 


Meetodid

Interaktiivne video koos praktiliste näidetega, iseseisev töö ning test


Maksumus

179 € + km (214,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.