Sisukord

Mitteeluhoonete ventilatsiooni uued Eesti ja Euroopa standardid

Jaga

Eeltutvustus

Nii projekteerimisel kui ka ehitamisel on vajalik tugineda mingile kogemusele, mis tagab nii kvaliteedi kui ka ohutuse. Sellise kogemuse väljundiks on erinevad normid ja standardid. Erinevalt paljudest teistest riikidest ei ole Eestis ehitusnorme, vaid tuginetakse standarditele. Juba aastaid on ventilatsiooni kavandamisel ja ehitamisel aluseks Euroopa standardid, millele koostatakse rahvuslikud lisad.
Eelmisel aastal kaotas kehtivuse standard EVS-EN 13779:2007 „Mitteeluhoonete ventilatsioon“ ja koos sellega ka vastav Eesti rahvuslik lisa EVS 906. Selle asemel jõustus Euroopa standard EVS-EN 16798-3:2017 „Hoonete energiatõhusus - Osa 3: Mitteeluhoonete ventilatsioon – Moodulid M5-1,M5-4 –Üldnõuded ventilatsiooni- ja ruumiõhu konditsioneerimissüsteemidele“. Vastavalt sellele standardile koostati ka Eesti rahvusliku lisa uusversioon.

Koolitus on suunatud nii projekteerijatele, kes peaksid olema teadlikud, kuidas kavandada kliimasüsteeme kui ka ehitajale ja omanikujärelevalvele, kes peaksid teadma kuidas ehitada nõuetele vastavalt. Ka ehituste tellija peaks teadma, millised on nõuded, mida peavad järgima projekteerija ja ehitaja. Kindlasti on teema vajalik arendajale.

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 5,5 TP (inseneri täiendõppe punkti).


Eesmärk

Koolituse eesmärgiks on eeskätt anda ülevaade muudatustest ja täiendustest võrreldes senikasutatud standarditega, aga ka üldiselt tutvustada standardites sisalduvat.


Sihtrühm

Tellijad, arendajad, projekteerijad ja ehitajad, kes puutuvad oma töös kokku ventilatsiooni ja kliimasüsteemidega.


Teemad

Peeter Parre käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • ventilatsiooni kavandamist ja ehitamist käsitlevad normdokumendid
  • Euroopa standard EVS-EN 16798-3:2017 „Hoonete energiatõhusus - Osa 3: Mitteeluhoonete ventilatsioon – Moodulid M5-1,M5-4 –Üldnõuded ventilatsiooni- ja ruumiõhu konditsioneerimissüsteemidele“
  • Eesti rahvuslik lisa EVS 906 Euroopa standardile EVS-EN 16798-3:2017
  • muudatuste-täienduste selgitused ja põhjendused

Aeg ja maht

Koolitus toimub 5. oktoobril 2018 kell 10.0014.05.
(5 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–12.00 koolitus
12.00–12.20 paus
12.20–14.05 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui ka Rahumäe teelt. 
Tammsaare Ärikeskuse ees saate parkida 2 tundi tasuta, iga järgnev pooltund on 0,60 €.

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Peeter Parre

 Inseneribüroo Aksiaal, juhataja

Peeter  Parre on Inseneribüroo Aksiaal juhataja. Ta on töötanud kliimasüsteemide projekteerijana ning projekteerimisfirma juhina 43 aastat ja selle kõrvalt õpetanud ventilatsiooni ja teisi sisekliima kujundamisega seotud aineid TTÜ-s 39 aastat.
Peeter Parre on Eesti Kütte ja Ventilatsiooniinseneride Ühenduse eestseisuse liige selle asutamisest alates. Samuti on ta Eesti Ehitusinseneride Liidu kutsekomisjoni  liige. Aastast 1991 on Peeter Parre osalenud  Eesti normiloomes ja  standardite koostamisel. Ta on standardimise tehnilise komitee EVS/TK 27  „Küte ja ventilatsioon“  esimees, Vabariigi Valitsuse määruse „Hoone sisekliimale esitatavad nõuded“ töögrupi liige, saanud Euroopa Kütte-Ventilatsiooniinseneride  ühenduse tunnustuse: REHVA ( Federation of European Heating, Ventilation and Air Conditioning Associations) PROFESSIONAL AWARD  2016 in design.


Meetodid

Loeng, diskussioon, näited ja praktilised käsitlused.


Maksumus

Registreerides kuni 21. septembrini 2018 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 
Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit, kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.