Sisukord

Veebiseminar - Kuidas eristada ja maksustada juhatuse liikme, osaniku ja töötaja tasusid?

Jaga

Eeltutvustus

Äriühingu juhil on vabadus valida, milline on töötasu suurus ning kuidas toimub tasude väljamaksmine. Praktikas esineb palju olukordi, kus äriühingu osanik, juhatuse liige ja töötaja on kõik ühes isikus ning töötasu makstakse miinimum tasu väärtuses või siis dividendide väljamaksetega. Koroonakriis on aga selgelt esile toonud olukorra, kus tasu õige vormistamine ja õiglane väärtus omavad olulist tähtsust!
Kuidas on õige eristada äriühingu osaniku, juhatuse liikme ja töötaja tasusid? Kuidas käib korrektne tasude maksustamine? Millal on tegu erisoodustustega ning kuidas käib dividendide maksustamine?

Nendele kõikidele küsimustele saate vastused 1. märtsil kell 14.00 toimuval veebiseminaril, kus maksuspetsialist Aule Kindsigo selgitab erinevaid tasude liike ja nende maksustamist. 


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda teadmised, kuidas eristada ja maksustada juhatuse liikme, osaniku ja töötaja tasusid. 

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

  • teab, kuidas eristada aktiivset ja passiivset tulu
  • teab, mis on mitterahaline tasu ehk erisoodustus
  • teab, kuidas käib erinevate tasude maksustamine
  • tead, kuidas käib dividendide maksustamine

Sihtrühm

Raamatupidajad, ettevõtete juhid ning kõik, kes tunnevad antud teema vastu huvi.


Teemad

Aule Kindsigo käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • aktiivne ja passiivne tulu ja kuidas neid eristada
  • juhatuse liikme tasu või töötasu
  • kui suur peaks tasu olema
  • töötamise registri kanded
  • mitterahaline tasu ehk erisoodustus
  • millal on tegemist dividendiga, dividendide maksustamine

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 1. märtsil 2021 kell 14.00–15.00.
(1 astronoomiline tund)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

 

Pildid / - Aule Kindsigo 113x113

AULE KINDSIGO, KINDSIGO KONSULTATSIOONID OÜ MAKSUKONSULTANT JA KOOLITAJA

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal. Töötanud pikki aastaid Maksuametis, hilisemas Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja. Aule on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. On mitmete maksuõiguse artiklite autor.


Meetodid

Loeng, arutelu.


Maksumus

Registreerides kuni 26. veebruarini 2021 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 69 € + km (82,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 – Kvaliteedi ja mahu küsimused

Oma blogipostitustes räägime täpsemalt Ehituse töövõtulepingute üldtingimuste (ETÜ 2013) regulatsioonidest. Praktikas kasutatakse ETÜ 2013 tingimusi võrdlemisi sageli, kuid kahjuks ei tea pooled tihti, milliseid regulatsioone ETÜ 2013 üldse sisaldab. See viib arusaamatuste ja vaidluste tekkimiseni, sest osapooled ei ole endale kokku lepitud käitumisreegleid tegelikult ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.