Sisukord

24/7 koolitus - Kortermajade rekonstrueerimine. 6 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_3


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 6 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Koolitusel käsitleme eelmise sajandi alguses ehitatud hooneid sealhulgas Lenderi maja, mis on puitmaja kahe puidust trepikojaga ja Tallinna maja, mis on puitmaja ühe kivitrepikojaga. Lisaks toome näiteid Stalini-aegsete majade ja natuke ka hilisemate monteeritavate raudbetoonelementidest majade rekonstrueerimise kohta. Vaatame võimalusi kaldkatuste konstruktsioonide ümberehitamiseks, vahelagedele uute konstruktsioonide tegemiseks, et olemasolevaid konstruktsioone võimalikult palju säilitada ning koormusi võimalikult vähe suurendada.  Kõikidel juhtudel käsitleteme ka avade tegemist olemasolevatesse seintesse ja lagedesse ning selle tegevusega kaasnevaid seinte tugevdamisi.

Koolituse eesmärk on pakkuda majade rekonstrueerimise valdkonna spetsialistidele uusi teadmisi, mis on saadud rekonstruktsiooniprojektide käigus.

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

  • tunneb kaldkatuste konstruktsioone ja nende ümberehitamise võimalusi
  • omab teadmisi vahelagede konstruktsioonide muutmise kohta, arvestades ehitusfüüsikalisi nõudeid vahelagedele ning nende kokkusobimist muude olemasolevate konstruktsioonidega
  • omab olulist teavet avade tegemisest olemasolevatesse kandvatesse seintesse
  • omab olulist teavet avade tegemisest vahelagedesse, kaasa arvatud silindervõlvidesse
  • oskab koolitusel saadud teadmisi kasutada oma töös rekonstrueeritavate objektide ehitamisel

Sihtrühm

Ehituse projektijuhid, objektijuhid, väikefirmade juhid, rekonstruktsiooniprojektidega tegelevad konstruktorid ja arhitektid


Teemad

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • kaldkatuste konstruktsioonid ja nende ümberehitamise võimalused, arvestades konstruktsioonide sisejõude ja siirdeid enne ja pärast ümberehitust
  • vahelagede konstruktsioonide muutmine, arvestades ehitusfüüsikalisi nõudeid vahelagedele ning nende kokkusobimist muude olemasolevate konstruktsioonidega, eriti trepikodadega
  • avade tegemine olemasolevatesse kandvatesse seintesse
  • avade tegemisega kaasnevate suurenenud punktkoormuste vastuvõtmine nii puit- kui ka kiviseintega
  • avade tegemine vahelagedesse, kaasa arvatud avade tegemine silindervõlvidesse

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(6 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Tõnu Peipman

Tõnu Peipman, volitatud ehitusinsener (tase 8)

 

 

Tõnu Peipman on volitatud ehitusinsener, tase 8, kes on pikki aastaid töötanud ehitusinseneri ning vastutava projekteerijana. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa, betoonkonstruktsioonide ehitaja ja puusepa kutseeksamite komisjonide liige. 


Meetodid

Loeng praktikast pärinevate näidetega, nõuanded, test.


Maksumus

209 € + km (254,98 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.