Sisukord

24/7 koolitus - Komposiitkonstruktsioonide kasutamine ehitamisel ja hoonete rekonstrueerimisel. 4 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_3


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Nagu nimi komposiit juba reedab, on tegemist konstruktsioonidega, mille puhul pannakse koos tööle ehk koormusi vastu võtma erinevatest materjalidest koostatud ristlõiked. Kõige levinumad on teras-betoon-komposiit ja puit-betoon-komposiit. Mõlemal juhul pole betoon lihtsalt koormuseks teras- ja puittaladele, vaid moodustab koostatava tala survetsooni. Puit- ja terastalad aga võtavad vastu tõmbepinged. Niisuguse lahenduse kogu iva on selles, et betoonplaat ja talad ei saaks teineteise suhtes horisontaalsihis libiseda. Nihkejõud erinevate materjalide kokkupuutepinnal saab välja arvutada ning selle põhjal on võimalik arvutada nihketüüblite läbimõõt, tugevusklass ja samm. Koolitusel alustame aga hästi lihtsast, kuid ilmekast ülesandest - mitmest palgist ühe tervikristlõike moodustamisest. Kõigil juhtudel on aluseks tugevusõpetus, millel ka põgusalt peatume.

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

  • suudab aru saada, millistel juhtudel võiks ühe variandina kaaluda komposiitkonstruktsioonide kasutamist, olgu see siis teras- või puit-betoonkomposiit

Sihtrühm

Projektijuhid, objektijuhid, projekteerijad, väikefirmade juhid ja järelevalveinsenerid


Teemad

Tõnu Peipman käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • tugevusõpetuse teema: nihkepinged painutatud tala horisontaallõikes
  • mitmest palgist tervikristlõike moodustamine
  • puit-betoon-komposiitkonstruktsioonid ja võimalikud nihketüüblid
  • teras-betoon-komposiitkonstruktsioonid ja kasutatavad nihketüüblid
  • komposiitkonstruktsioonidega kaetavad suuremad silded
  • komposiitkonstruktsioonide kasutamine hoonete rekonstrueerimisel

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Tõnu Peipman

Tõnu Peipman, volitatud ehitusinsener, tase 8

Tõnu Peipman on volitatud ehitusinsener, tase 8, kes on pikki aastaid töötanud ehitusinseneri ning vastutava projekteerijana. Samuti on ta Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa, betoonkonstruktsioonide ehitaja ja puusepa kutseeksamite komisjonide liige. 

 


Meetodid

Loeng ja näited räägitu rakendamisest konstruktsiooniosa projektides. Küsimused-vastused. Test.


Maksumus

189 € + km (230.58 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.