Sisukord

24/7 koolitus - Jahutus- ja külmavarustussüsteemid - vajadus ja võimalused. 6,4 TP (7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

  

Pildid / - 2020_05_26_EHI_3


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 6,4 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Koolitus annab ülevaate ruumide jahutusvajadusest, jahutamise võimalikest viisidest ja külmavarustussüsteemide võimalustest.

Koolituse eesmärk on anda kuulajale ülevaade jahutussüsteemide vajadusest ja erinevatest võimalustest optimaalse sisekliima tagamiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • on saanud ülevaate ruumide jahutusvajadusest, jahutamise võimalikest viisidest ja külmavarustussüsteemide võimalustest

Sihtrühm

Arendajad, ehituste tellijad, ehitajad, projekteerijad


Teemad

Peeter Parre ja Imre Hõrak käsitlevad koolitusel järgnevaid teemasid:

Lektor:  Peeter Parre

 • nõuded suvisele sisekliimale
 • ruumide soojuskoormused
 • välisõhu arvutuslikud parameetrid
 • ruumide jahutusvajadused
 • passiivsed vahendid jahutusvajaduse vähendamiseks
 • ventilatsioon ja konditsioneerimine
 • konditsioneerimissüsteemid
  - õhksüsteemid (CAV, VAV)
  - õhk-vesi süsteemid (passiivsed ja aktiivsed jahutuspalgid, fan-coilid)
 • kaugjahutuse perspektiivid

Lektor: Imre Hõrak

 • jahutusenergia tootmine – seadmete komponendid, tööpõhimõte, külmaagensid
 • otseaurustusega süsteemid
  - SPLIT-süsteemid
  - VRV-süsteemid
 • jahutatud veega süsteemid
  - külmamasinad
  - kondensaatorid ja veejahutid
 • külmamasina valiku põhimõtted

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(7 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Peeter-Parre

Peeter Parre, Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Ehituse ja arhitektuuri instituudi lektor ja Inseneribüroo Aksiaal juhataja

Peeter  Parre on Inseneribüroo Aksiaal juhataja. Ta on töötanud kliimasüsteemide projekteerijana ning projekteerimisfirma juhina üle 45 aastat ja selle kõrvalt õpetanud ventilatsiooni ja teisi sisekliima kujundamisega seotud aineid TTÜ-s üle 40 aastat.
Peeter Parre omab volitatud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutuseinsener, tase 8 ning volitatud energiatõhususe spetsialist, tase 8, kutset.

Pildid / - Imre Hõrak - Addenda 2022

Imre Hõrak, Airwave OÜ suurprojektide müügiinsener, Diplomeeritud kütte-, ventilatsiooni- ja jahutuseinsener, tase 7

Imre Hõrak omab märkimisväärset kogemust nii projekteerimisest kui KVJ süsteemide ehitamisest ja ekspertiisidest. Viimased 4 aastat on ta töötanud Airwave OÜ-s suurprojektide müügiinsenerina, kus tema põhitööks on nõustada igapäevaselt KVJ projekteerijaid, lõppkliente, investoreid. Imre Hõrak on peamiselt keskendunud oma töös erinevatele soojuspumba- ja jahutusseadmete lahendustele, samuti energiasäästule ning kliendi soovide maksimaalsele realiseerimisele.

 


Meetodid

Loeng, näited ja praktilised käsitlused, test.


Maksumus

219 € + km (267,18 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.