Sisukord

Finantsjuhtimisega seotud kontrollitegevused

Jaga

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda era- ja avaliku sektori raamatupidajatele ülevaade organisatsiooni kontrollisüsteemist ja selle olulistest komponentidest siseaudiitori pilgu läbi. Koolituse tulemusena teab raamatupidaja, kuidas tema saab panustada kontrollikeskkonna tugevamaks muutmisesse (suurem teadlikkus finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevustest).


Sihtrühm

Era- ja avaliku sektori finantsjuhid, raamatupidajad, protsessijuhid, ka siseaudiitorid ja teised, kes puutuvad kokku finantsjuhtimise kontrollisüsteemide rakendamisega organisatsioonis.


Teemad

Siiri Antsmäe käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • asutuse kontrollisüsteem (kontrollitegevused meie ümber) ja teadlikkus riskidest
  • mis on kontrollisüsteem ja milleks see vajalik on
  • milliste kontrollitegevustega me kõik igapäevaselt kokku puutume (toome eraldi välja finantsjuhtimisega seotud kontrolltegevused ja räägime neist natukene lähemalt, lisaks räägime lühidalt riskijuhtimise olemusest, toome konkreetseid näiteid organisatsioonide finantsriskidest)
 • hea lepingu vorminõuded siseaudiitori pilgu läbi
  • miks lepinguid üldse sõlmida
  • mida teada lepingupartneri kohta enne lepingu sõlmimist, lepingu ettevalmistamise ja koostamise nõuded, lepingu kohustuslikud elemendid, kuidas lepinguid säilitada
 • inventuuride läbiviimine
  • kuidas inventuure läbi viia, kes osalevad, kuidas vormistada, regulatsioonide nõuded ja tavapärased puudused
 • ostuprotsess
  • millised on levinumad ostuprotsessi ülesehituse vead
  • enimlevinud ja realiseerunud riskid ostuprotsessides ja varude juhtimises
 • arvete vormistamine ja algdokumentide nõuded s.h EL finantseerimisega projektides
  • kuidas teame, et igapäevaoste tehes on org-i raha kasutatud sihtotstarbeliselt 
  • toome näiteid, millised on läbipaistvalt ehk hästi vormistatud arved ja millised on halvasti vormistatud arved
  • räägime lühidalt arvete kooskõlastamisest ja sellest, milline on erinevate töötajate roll selles ning toome välja, milliseid täiendavaid andmeid on vahel arvetele lisada vaja
  • raamatupidamise algdokumentidele kehtivad säilitamisnõuded
 • tööajaarvestus - millistel juhtudel on vajalik ning kuidas vormistada
 • sularaha ja hoolsusnõuded - millised on sularahaga seotud riskid, milline peaks olema asutusesisene kord ja protseduurireeglid. Rahapesu- ja terrorismitõkestamise seaduse nõuded hoolsuskohustusele, tegeliku kasusaaja tuvastamisele, klientide osas riskihinnangu nõude täitmine
 • isikuandmete kaitsepeamised nõuded finantsjuhtimise vaatenurgast

Aeg ja maht

Koolitus toimub 25. aprillil 2019 kell 10.0017.15.
(8 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 lõunapaus
14.00–15.30 koolitus
15.30–15.45 kohivpaus
15.45–17.15 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

 • kasutades M-parkimise teenust
 • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Siiri Antsmäe 113x113

Siiri Antsmäe, atesteeritud siseaudiitor

Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina ning seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina. ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina ja tegutseb aktiivselt koolitajana. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on teeb ta koostööd Addenda, Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Eesti Koolitus- ja konverentsikeskuse, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega ning on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiril on avaliku halduse magistrikraad ning ISO 9001 juhtaudiitori, avaliku sektori siseaudiitori (CGAP) kutsetase ja atesteeritud siseaudiitori (CIA) kutse ning ta omab ka siseauditi kvaliteedihindaja tunnistust (QA). Lisaks tegeleb Siiri aktiivselt muusikateraapiaga.


Meetodid

Interaktiivne õppepäev rohkete näidete ja diskussioonidega.


Maksumus

Registreerides kuni 17. aprillini 2019 kehtib soodushind 179 € + km (214,80 €), hiljem tavahind 239 € + km (286,80 €). Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit ja kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+ 372 670 6606
helen.tammesalu@addenda.ee
 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.