Sisukord

24/7 koolitus - Ehitusdrenaaži projekteerimine, arvutuste alused ja põhilised vead. 4,8 TP (6 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_10


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 4,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded


Eesmärk

Ehitusdrenaaž  erineb suures osas põllumajanduslikust drenaažist, kuigi lähteandmed on mingis osas sarnased. Kuidas muuta pinnase veerežiimi selliselt, et see ei kahjustaks rajatisi ning ehitusala oleks kasutatav ilma probleemideta igal aastaajal. Kuidas saadakse lähteandmed ja mis on vajalik drenaaži arvutamisel. Käsitletakse erinevaid ehitusmaterjale ning innovaatilisi tehnoloogiaid. Selgitatakse, millised on spordirajatiste, tee-ehituse ja muude trasside kuivendamise eripärad. Näidete abil arvutatakse konkreetsete alade drenaaživee vooluhulkasid ja pumpamisvajadust.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade ehitusdrenaaži olemusest ja spetsiifikast. Tutvustada  välisvõrkude projekteerijatele, ehitajatele ja järelevalvajatele  uuemaid lahendusi ja materjale pinnases esineva liigvee käitlemisel. Jagada  kogemusi kommunikatsioonide haldajatele, projekteerijatele ja ehitajatele, tõstmaks koolitusel osalejate erialast pädevust.

Õpiväljunditena koolituse läbinu: 

 • saab aru drenaaži vajalikkusest
 • oskab arvutada pinnases esineva vee vooluhulkasid
 • oskab valida vajalikud ehitusmaterjalid
 • on võimeline kavandama kuivendussüsteemi

Sihtrühm

Torustike projekteerijad, ehitajad ja järelevalveinsenerid, samuti KOV-ide keskkonna- ja ehitusspetsialistid. Kasuks tuleb peaprojekteerijatele, maastikuarhitektidele, ehitusjuhtidele, ekspertidele


Teemad

Mati Märtson  käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • mille poolest erineb ehitusdrenaaž põllumajanduslikust kuivendusest
 • vee liikumine pinnases
 • drenaažitehnoloogiad ja- materjalid
 • drenaažitorustike projekteerimise alused
 • sademevee ja drenaaživee erinevus
 • erikuivendused
 • immutamis- ja ühtlustamisrajatised
 • drenaaživee pumpamise vajadus ja arvutus

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(6 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Mati Märtson

Mati Märtson, maakasutuse ja maaparanduse osakonna nõunik

Mati Märtson töötas kuni 30.11.2022 Põllumajandus- ja Toiduameti maakasutuse ja maaparanduse osakonna nõunikuna. Varem on ta töötanud Eesti Maaparandusprojekti projekteerijana. Seejärel mitmes peamiselt torustikega tegelevas firmas müügiinsenerina ja tegevjuhina. Tal on pikk praktika ja suured kogemused drenaaži projekteerimisel, ehitamisel ja uute drenaažimaterjalide kasutuselevõtus. Samuti on Mati Märtsonil pikaajalised praktilised kogemused ehitusdrenaaži ja ka sademevee käitlemisel.

 


Meetodid

Loeng praktikast pärinevate näidetega, nõuanded. Koolitusel arvutatakse konkreetsete näidetega nii vooluhulkasid, torustike läbimõõte kui ka pumpamisel vajaliku energia maksumusi. Test.


Maksumus

209 € + km (254,98 €)

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.