Sisukord

24/7 koolitus - Uus Äriregistri seadus ja äriseadustiku muudatused (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Alates 1. veebruarist 2023 hakkasid kõikidele äriregistris olevatele ettevõtetele ja mittetulundusühingutele kehtima uued ja ühtsed reeglid, mille eesmärk on juriidiliste isikute registrimenetluse ühtlustamine. Samas säilitab register erinevate organisatsioonide eripäradest tulenevad võimalused.
Äriregistrit reguleerivad sätted on äriseadustikust üle viidud eraldiseisvasse äriregistri seadusesse ning jõustunud ja jõustumas on ka äriseadustiku muudatused.

Kuna infosüsteemide arenduste maht on suur, on seaduse jõustumine jagatud kolme etappi. Seaduse üldiseks jõustumistähtajaks oli 1. veebruar 2023, osanike nimekirja muudatused jõustuvad 1. septembril 2023 ja ärinime broneerimine ning kindlal kuupäeval kande taotlemise võimalus 1. märtsil 2024.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade uuest Äriregistri seadusest ning Äriseadustiku muudatustest, millest olulisemad on alljärgnevad:

 • majandusaasta aruande esitamata jätmise puhul rakenduvad sanktsioonid
 • järelevalve võimaluste laienemine, registrist kustutamise lihtsustumine ja kiirendamine majandusaasta aruande esitamata jätmise tõttu
 • osaühingute miinimumkapitali nõude kaotamine
 • osanike nimekirja pidamise muudatused
 • osaühingute ja aktsiaseltside netovara nõude muutmine
 • muudatused juriidiliste isikute likvideerimise korras ja likvideerimisaruannete koostamisel

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • on kursis uue seaduse sätetega ja kehtiva regulatsiooni muudatustega

Sihtrühm

 juhatuse liikmed ja ettevõtte omanikud, tippjuhid ning finantsjuhid ja raamatupidajad


Teemad

Toomas Villems käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • majandusaasta aruande esitamata jätmise puhul rakenduvad sanktsioonid
 • järelevalve võimaluste laienemine, registrist kustutamise lihtsustumine ja kiirendamine majandusaasta aruande esitamata jätmise tõttu
 • osaühingute miinimumkapitali nõude kaotamine
 • osanike nimekirja pidamise muudatused
 • osaühingute ja aktsiaseltside netovara nõude muutmine
 • muudatused juriidiliste isikute likvideerimise korras ja likvideerimisaruannete koostamisel

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Toomas Villems

Toomas Villems, audiitorühingu Villems & Partner OÜ partner

Toomas Villems on vandeaudiitor alates 1991 ja avaliku sektori vandeaudiitor alates 2011. aastast. Audiitorkogu metodoloogiakomisjoni liige. Toomas Villems omab lektorikogemust erinevate koolituste läbiviijana alates 2003. aastast.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

129 € + km (157,38 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!    

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.