Sisukord

24/7 koolitus - Aeromõõdistus drooniga ja saadud punktipilve ning ortofoto kasutamine projekteerimises, detailplaneeringutes ja topo-geodeetilistes uuringutes. 2,3 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_2

 


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 2,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Kuidas on võimalik kasutada droone igapäevases töös oma eesmärkidest tulenevalt? Alati on suur küsimus, kas ja kuidas üldse on võimalik droone kasutada mõõtmisteks - seni on droonide pärusmaa olnud ju suuresti vaid ilusad fotod ja videod. Samuti on suured kahtlused ja küsimused droonidega tehtud geodeetiliste alusplaanide mõõdistustäpsuse osas. Koolitusel saavad aga kõik need kahtlused hajutatud ja küsimused tõestuspõhised vastused, mida koolitaja hajutab ja tõestab läbi tehtavate katsete ja praktiliste näidete. Koolitaja toob koolitusel praktilised ja reaalsed näited, kuidas saab aeromõõdistuse andmeid kasutada erinevates tarkvarades - nii punktipilve kui ka ortofotot. Ja tõestab, et saadud info on väga informatiivne ja hea täiendav materjal ükskõik millisele olemasolevale andmekogule. Muuhulgas saab infot, mida tuleks teada ja mis on oluline aeromõõdistuse tellimise juures.
Koolituse käigus vaadatakse ka, mida osalejal on võimalik enda kasutuses oleva drooniga teha ning mida vajadusel jälgida ja teada, et saavutada võimalik maksimaalne hea tulemus.

Koolituse eesmärk on anda teavet aeromõõdistuse põhimõtetest ja võimalustest ning kuidas aeromõõdistatud andmeid kasutada erinevatel eesmärkidel ja kohtades, nagu näiteks projekteerimisel, detailplaneeringutes ja topo-geodeetilistes uuringutes. Infot edastatakse läbi konkreetsete, praktikas läbi kogetud isiklike näidete. Koolitusel antakse ka praktilisi soovitusi mõõdistustööde, andmetöötluse ja andmete kasutamiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, millist drooni milleks saab kasutada ning mida jälgida droonide juures
 • teab kuidas planeerida aeromõõdistust drooniga ning kuidas see läbi viia
 • on teadlik aeromõõdistusandmete kasutamise võimalustest ja oskab neid andmeid kasutada
 • teab aeromõõdistamise tulemuste võimalikku täpsust
 • teab, mida silmas pidada aeromõõdistuse tellimisel, et saada soovitud tulemus
 • on teadlik, kuidas saab aeromõõdistatud andmeid kasutada näiteks täiendavalt topo-geodeetilisele alusplaanile või selle asemel ja oskab seda teha
 • on võimeline oma enda drooniga tegema esimesed aeromõõdistused

Sihtrühm

Koolitusele on oodatud projekteerijad, kohaliku omavalitsuse esindajad, detailplaneeringu tegijad, ehitajad, geodeedid, trasside valdajad/omanikud ja teised huvilised


Teemad

Vaiko Veeleid käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • ülevaade droonidest, sensoritest ja lennutamise regulatsioonidest
 • aeromõõdistamiste planeerimine ja lennuplaneerimise tarkvarad
 • fotogramm-meetriliste tarkvarade ülevaade ning nende kasutamise põhimõtted
 • lõpptulemuse hindamine ja kontrollimine
 • lõpptulemuse kasutamine tarkvarades

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Vaiko Veeleid 2022 - Addenda

Vaiko Veeleid, Hades Geodeesia OÜ geodeetiliste tööde projektijuht ning ettevõtte 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamise eestvedaja

Vaiko Veeleid on erialalt geodeet, kellel erialast töökogemus aastast 2006. 3D skaneerimisega on Vaiko Veeleid tegelenud aastast 2012. Aeromõõdistamise kogemus on tal aastast 2016 ja sellest ajast on Vaiko Veeleid olnud eestvedaja 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamisel ettevõttes Hades Geodeesia OÜ. Viimase kahe aasta jooksul on aeromõõdistamiste hulka lisandunud ka LiDar mõõdistamised ja nende andmete töötlemine ning klassifitseerimine. Fotogramm-meetria kogemus on Vaikol nii aeromõõdistamistel kui ka lähifotogramm-meetrias ning nende kombineerimisel omavahel.
Vaiko Veeleid omab erinevate fotogramm-meetria, modelleerimise, punktipilvede ja CAD tarkvarade kogemust ja teadmisi, mida ja kus võiks kasutada, mis on erinevate tarkvarade võimalused ja mis eesmärke need täidavad.
Vaiko Veeleid omab mehitamata õhusõiduki A1 ja A3 kategooria pädevust.
Ka on Vaikol aastatepikkune koolitajakogemus, sealhulgas on ta osalenud TalTechi Ehitusgeodeesia täiendkoolitusprogrammis ühe koolitajana.


Meetodid

Loeng, mille käigus tuuakse konkreetsed näited isiklikust praktikast ja aeromõõdistuse põhimõtetest, ning antakse praktilised soovitused mõõdistustööde, andmetöötluse ja andmete kasutamiseks. Test.


Maksumus

159 € + km (193,98 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.