Sisukord

24/7 koolitus - 3D mõõdistus ja andmete kasutus ehitusvaldkonnas. 2,3 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_3


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 2,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Koolitus annab ülevaate kaasaegsetest ruumilise mõõdistamise vahenditest - kuidas ja mis vahenditega on tänapäeval võimalik ehitusvaldkonnas ruumiliselt mõõtaja seda nii hoone seest- kui ka väljastvaates.
Eeskätt vaatame punktipilve mõõdistamise tehnoloogiaid, kuna punktipilv on tänapäeval kõige informatiivsem, kiirem ja usaldusväärsem ning enamlevinud info formaat. Et maksimaalse tulemuse saavutamiseks on oluline erinevate kasutusvõimaluste teadmine, siis seda kõike koolitusel ka tutvustame ja vaatame lähemalt. Ka vaatame koolitusel üle, kui suured on punktipilvede mõõdistamise teel saadavad failid, kuidas neid optimeerida tasuta võimalustega  ja millistes tarkvarades neid faile kasutada saab – pole ime, kui juba kasutad mõnd sobivat tarkvara nagu Revit või ArchiCAD jms.

Koolituse eesmärk on ehitusvaldkonnas tegutsevad spetsialistid kurssi viia eeskätt punktipilve enda kui mõõdistusandmetega. Selgitada milliste täpsustega võivad olla punktipilve mõõdistused. Millist infot saab punktipilvest kätte ning millistest tarkvarades seda kasutada saab.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab mis asi on punktipilv ning mida see sisaldab
 • teab punktipilve erinevaid formaate ning oskab neid muuta ( LAS, E57, RCS jms. )
 • oskab hinnata punktipilve erinevaid täpsuseid ja detailsusi
 • teab millist täpsust ja detailsust läheb erinevates kohtades vaja
 • teab kuidas punktipilve kasutada erinevates tarkvarades
 • teab kuidas saab enda töö lihtsustamiseks kasutada punktipilve infot
 • oskab punktipilve optimeerida endale vajalikule kujule

Sihtrühm

Projekteerijad, arhitektid, ehitajad (sh objektijuhid, projektijuhid), BIM juhid, arendusjuhid


Teemad

Vaiko Veeleid käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • punktipilv kui mõõdistusandmed
 • milliste seadmetega on võimalik punktipilve tekitada
 • erinevate ehituselementide mõõdistamine ja milline peaks olema mõõdistuse vahend vastavalt täpsuse vajadusele.
 • punktipilvede optimeerimine tarkvaradesse
 • punktipilve online kasutamine
 • punktipilve kasutamine arvutipõhistes tarkvarades, nt AutoCAD, ArhiCAD, Revit jms

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Vaiko Veeleid 2022 - Addenda

Vaiko Veeleid, 3D ja Hades Geodeesia OÜ geodeetiliste tööde projektijuht ning ettevõtte 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamise eestvedaja

Vaiko Veeleid on erialalt geodeet, kellel erialast töökogemus aastast 2006. 3D skaneerimisega on Vaiko Veeleid tegelenud aastast 2012. Aeromõõdistamise kogemus on tal aastast 2016 ja sellest ajast on Vaiko Veeleid olnud eestvedaja 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamisel ettevõttes Hades Geodeesia OÜ. 
Veiko Veeleid omab kogemust erinevate skaneerimise meetodite ja seadmetega, tal on nii SLAM kui  Staatilise skaneerimise kogemus ja teadmine.
Ka omad Vaiko Veeleid erinevate fotogramm-meetria, modelleerimise, punktipilvede ja CAD tarkvarade kogemust ja teadmisi - mida ja kus võiks kasutada, mis on erinevate tarkvarade võimalused ja mis eesmärke need täidavad.
Vaikol on aastatepikkune koolitajakogemus, sealhulgas on ta osalenud TalTechi Ehitusgeodeesia täiendkoolitusprogrammis ühe koolitajana.


Meetodid

Loeng, mille käigus tuuakse konkreetsed näited isiklikust praktikast punktipilvede ja 3D skaneerimise kogemusest, ning antakse praktilised soovitusi. Test.


Maksumus

189 € + km (230,58 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.