Sisukord

24/7 koolitus - Vara kaetava väärtuse testi läbiviimine (2 ak.h)

Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 18. veebruaril 2021.


Eesmärk

2020. aasta aastaaruande koostamisel on varade väärtuse hindamine võtmetähtsusega, sest COVID-19 levik on ettevõtete majandustegevust oluliselt mõjutanud ning sundinud äriplaane üle vaatama. Sellises olukorras tuleb varade ja kohustiste väärtust väga hoolikalt ja kriitiliselt hinnata ning tuvastada, kas on ilmnenud märke väärtuse langusest. Vara väärtuse langusele viitavate tunnuste ilmnemisel tuleb läbi viia vara kaetava väärtuse test. Varade väärtuse testi tulemusena määrata varade väärtuse allahindluse vajadus, allahindluse summa ning need dokumenteerida.

 • Kuidas tuvastada, kas on ilmnenud märke väärtuse langusest?
 • Millistes olukordades on vaja koostada põhivara kohta väärtuse test ja hinnata vara väärtust?
 • Kui tihti on vaja väärtust hinnata?
 • Kuidas vara väärtust testida?

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on kaetava väärtuse mõiste
 • teab, kuidas kajastada vara väärtuse langust
 • oskab koostada kaetava väärtuse testi

Sihtrühm

Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, audiitorid, juhid ja juhatuse liikmed


Teemad

Maire Otsus-Carpenter käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • kaetava väärtuse mõiste
 • vara väärtuse langusele viitavad tunnused
 • kaetava väärtuse testi metoodika
 • vara väärtuse languse kajastamine
 • praktiline näide - testi koostamine

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Maire Otsus-Carpenter 113x113

MAIRE OTSUS-CARPENTER, FINANTSKONSULTANT JA KOOLITAJA

Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire Otsus-Carpenter koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire Otsus-Carpenter vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

 Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

  Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.