Sisukord

24/7 koolitus - Kutsed ja kompetents ning teedeehituse tehnilisi aspekte. 5,4 TP (6 ak.h) kordus

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_26_EHI_5


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Koolituskava on hinnatud ESTAL-i kutsekomisjoni poolt ja annab 5,4 täiendusõppe punkti (TP).
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Viimasel ajal on probleemseks osutunud objektid, mis nõuavad küll teedevaldkonna pädevust, kuid pole traditsioonilised teed-tänavad, näiteks, sillutiskatted väljakutel või muud katted valdavalt kergliikluse alas. Valdavaks on olnud probleem tellijaga, kes ei oska esitada konkreetseid pädevusnõudeid. Nii tulevadki ette olukorrad, kus arhitekt projekteerijana on ületanud oma kompetentsi piirid, projekteerija on eksinud normitehnilistes tõlgendamistes ning ehitusinsenerid on tegelenud nii ehituse, omanikujärelevalve kui ehitise auditiga omamata selleks vajalikku teedevaldkonna kompetentsi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade KOV hangete ettevalmistamisel olulisematest nõuetest ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on KOV hangete juures kasulik teada, nagu näiteks:

 • sillutiskatte projekteerimine
 • kaevetööde eeskirjad
 • tüüpkatendid
 • projekt vs teetööde kirjeldus
 • materjalinõuded (filtratsioon vs külmakindlus läbi peenosiste sisalduse)
 • kandevõime mõõtmine (erinevad seadmed, geosünteet katendis)

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet kutsesüsteemist ja konkreetsetest nõuetest teedevaldkonna hangete ettevalmistamisel
 • teab, milline objekt nõuab kutsega isikute kaasamist ja milline objekt seda ei vaja
 • teab, millistele teedele on projekti vaja
 • teab, kes on pädev projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve teostaja
 • suudab paremini juhtida teedevaldkonnaga seonduvaid protsesse

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on:
• KOV teedevaldkonna hangete (projekteerimine, ehitamine/remont, omanikujärelevalve) korraldajad – kompetentsi käsitlevad nõuded, mis tuleb esitada lepingupartneritele
• tellijad ja peatöövõtjad, kel puudub vahetu teedevaldkonna kutse (arhitekt, projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve) – vajalikud kompetentsid hanke täitmisel


Teemad

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutsesüsteem, kutsete omistamine, ametialad ja kompetentsi piirid
 • loakohustuslikud objektid ehitusseadustiku lisa alusel; projekt või teetööde kirjeldus
 • vastutav insener erinevates töödes
 • filtratsioon või külmakindlus – MTM m.106, m.101 ja Soome normid
 • tüüpkatendid ja nende kasutamine
 • kaevetööde eeskirjad
 • kvaliteedikontroll – tihenduse ja/või kandevõime mõõtmised

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(6 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Ain Kendra 2021

Ain Kendra, Volitatud teedeinsener (tase 8), TalTech lektor, T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant

Ain Kendra on Volitatud teedeinsener (tase 8 ) - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega. Ain Kendra on teinud liiklusuuringuid ja katendiprojekte suurematele projektidele nagu Tallinna ringtee, Tartu Riia ring, Narva maantee Aaspere-Haljala, Sillamäe, Pärnu maantee jne.

Aastatel 2007-2015 töötas Ain Kendra Taani konsultatsiooni- ja insenerifirma Ramboll Group Eesti tütarettevõttes Ramboll Eesti AS vanemkonsultandina, kus tegeles uuringute, teede ja lennuväljade katendite projekteerimise (Kose-Mäo, Rõmeda-Haljala, Tartu Idaring; Ülenurme ja Ülemiste lennuväljad) ning liiklusohutuse audititega.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

169 € + km (202,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.