Sisukord

24/7 Veebiseminar - Kinnisvaratehingute käibemaksukäsitlus ja probleemid. Koolitaja: Tõnis Jakob

Jaga

24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud veebiseminari täpselt siis, kui Teile see sobib. Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning selle tasumise järel ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Eeltutvustus

Kinnisvara müügile kehtestatud käibemaksustamise korra muudatused on kehtinud juba mõnda aega, kuid seni esineb praktikas palju küsimusi nii müügi kui üürile andmise korral:

 • Millal on tegemist maksuvaba käibega?
 • Millal kohustusliku maksustamisega?
 • Millal võib maksustada ja millal mitte?
 • Mida tähendab vabatahtlik käibemaksu lisamine ja millal seda rakendada?

Seminari kuulates/vaadates saate vastused eelnevatele küsimustele ning teada, kuidas käsitletakse kinnisvara müügi käibemaksuga maksustamise erikorda, mis tõi kaasa siseriikliku pöördmaksustamise. Tõnis Jakob tutvustab ka kinnisvaratehingutega seotud maksualast kohtupraktikat ning muuhulgas puudutab kinnisasja müügiga kaasneda võiva tulumaksukohustuse teemat.


Eesmärk

Seminar annab kompaktse ülevaate kinnisvara müügi ja kasutusele andmise maksustamisega seotud sätetest ja probleemidest.


Sihtrühm

Eraettevõtete ja riigiasutuste pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete juhid.


Teemad

 • Mis on kinnisasi käibemaksu tähenduses
 • Kinnisasja müügi ja üüri käibemaksu eripära:
  - krunt
  - uus ehitis
  - parendatud ehitis
  - eluruum ja mitteeluruum
 • Millal on kinnisasja müük:
  - kohustuslikult maksustatav,
  - millal võib maksustada,
  - millal ei või maksustada ja
  - millal on otstarbekas maksustada
 • Mis on kinnisasja müügi käibemaksuga maksustamise erikord
 • Üüri kõrvalkulude maksukäsitlus
 • Põhivara sisendkäibemaksu arvestuse eripära
 • Kinnisasja müügi tulumaksuga maksustamine
 • Kinnisasja üüri tulumaksuga maksustamine, tulumaksu kinnipidamine

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas.
Kestvus on kaks tundi.


Toimumiskoht

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve. Tasumise järel saadame ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Lisainfo

Pildid / - Evi2
Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347 | +372 670 6606
evi.freienthal-liivak@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Omanikujärelevalve tasunõue ehitustähtaja pikenemise korral

Riigikohus analüüsis hiljuti, kas omanikujärelevalve teostajal saab olla kehtivat tasunõuet, kui ehitustähtaeg ületab esialgu planeeritut ning omanikujärelevalve on seotud objektiga ette nähtust kauem. Riigikohus leidis otsuses nr 2-16-7999, et omanikujärelevalve teostaja, kellega on kokku lepitud järelevalve teostamine konkreetsete ehitusetappide üle, ei saa nõuda isegi ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.