Sisukord

24/7 koolitus - Erisoodustused. Millised kulud on maksuvabad? (2,7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT

 


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 2. märtsil 2022.


Eesmärk

Erisoodustusega seonduv on alati tekitanud palju küsimusi ja seega on oluline olla kursis kõige uuema muudatuste praktikaga. Seoses COVID-19 viiruse kiire levikuga on kasvanud tööandjate kulutused seoses töötervishoiu ja tööohutusega. Töötervishoiu teenuste osutamisega seotud kulude maksustamisel tehakse vahet, millistel juhtudel on tegemist tööandja kohustusliku kuluga, millal erisoodustuse või ettevõtlusega mitteseotud kuluga. Seega on tööandjal oluline teada, millised kulutused on maksuvabad ning, kuidas tuleb neid kajastada riskianalüüsis ning tegevuskavas, et ei tekiks maksukohtustust. 

Koolituse eesmärk on anda ülevaade erisoodustuste maksustamise põhimõtetest ja muudatustest. 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab olulisemaid erisoodustuste liike ja erisoodustuste saajate ringi
 • teab, millised kulud on maksuvabad
 • on kursis kõige värskemate seadusemuudatustega

Sihtrühm

Raamatupidajad, ettevõtete ja asutuste juhid ning kõik, kes tunnevad antud teema vastu huvi


Teemad

Aule Kindsigo käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • erisoodustuste mõiste ja olemus
  - erisoodustuste saajate ring
  - kuidas eristada erisoodustust teistest kulutustest
 • töötervishoid
  - COVID-19 – millised kulud on maksuvabad
  - riskianalüüs ja tegevuskava
  - prillid ja kuvariga töötamise töötervishoiu ja tööohutuse nõude määruse muudatus 2021
  - olmeruumid, ravimid, terviseedendamise kulud
 • kodukontor
 • kingitused, annetused ja vastuvõtukulud
  - üritused töötajatele

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2,7 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Aule Kindsigo 113x113

 

AULE KINDSIGO, KINDSIGO KONSULTATSIOONID OÜ MAKSUKONSULTANT JA KOOLITAJA

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal. Töötanud pikki aastaid Maksuametis, hilisemas Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja. Aule Kindsigo on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. On mitmete maksuõiguse artiklite autor.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

75 € + km (90 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!   

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija maksejõuetusriski haldamine – ettemaks ja maksetähtajad

Ebastabiilne majanduslik olukord toob kaasa suurenenud riskid ka ehitussektoriks. Praegusest majandusseisust ei jää puutumata keegi. Paaris järgmises blogipostituses uurime tööriistu, mida saaks kasutada tellija maksejõuetusriski haldamiseks. Siinjuures tuleb meeles pidada, et tellijateks ei ole töövõtulepingu kontekstis mitte üksnes ehituse peatöövõtjad, vaid ka ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.