Sisukord

24/7 koolitus - Ehitis avalikus veekogus. Kaldaga püsivalt ühendatud ehitised. 3,2 TP (4 ak.h)

Registreeri koolitusele
JagaPildid / - 2020_05_26_EHI_2


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus on sobilik kutseeksami sooritamiseks, kvalifikatsiooni tõendava dokumendi saamiseks või töötamiseks ametialal, millele on õigusaktides ette nähtud täiendavad nõuded.


Eesmärk

Tuuleparkide, aga ka elektri- ja sideliinide rajamine avalikesse veekogudesse on toonud Riigikogu menetlusse seadusemuudatused, mille eesmärk on muuta avalikku veekogusse rajatiste rajamise reeglid selgemaks. 

Avalik veekogu kuulub riigile. Avalikku veekogusse kaldaga püsivalt ühendamata ehitise ehitamiseks tuleb taotleda hoonestusluba. Hoonestusluba tuleb taotleda ka kaldaga funktsionaalselt seotud ehitise rajamiseks. Sellisteks ehitisteks on näiteks veesõidukite teenindamiseks vajalikud sadamarajatised või tehnovõrgud, mis asuvad küll vees, kuid mis on mõeldud kaldal asuva ehitise teenindamiseks, näiteks kaldaga ühendamata sadamakai. Samuti tuleb hoonestusluba taotleda vees asuvale ja kaldaga ühendatud tehnovõrgule (näiteks torujuhe või veekaabelliin). Selliseks ehitiseks võib olla näiteks elektri- või sidekaabelliin, mis kulgeb läbi mere või jõe.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade avalikku veekogusse, sealhulgas merre ehitamise ja kaldaga funktsionaalselt seotud ehitise ehitamise õiguslikust raamistikust. 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab hoonestusloa menetlemise protsessi, sealhulgas menetlusse võtmine ja menetlusse võtmisest keeldumise aluseid
  • teab hoonestusloa kehtetuks tunnistamise aluseid
  • teab kaldaga funktsionaalselt seotud ehitise ehitamiseks vajalik lubade menetlemisega seotud protsessi, ehitus- ja kasutusloa küsimused kohalikus omavalitsuses

Sihtrühm

Arhitektid, projekteerijad, ehitajad, juristid, KOV planeeringute ja ehitustegevusega seotud ametnikud


Teemad

Vandeadvokaat Alar Urm käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • ehitis avalikus veekogus
  • kaldaga funktsionaalselt seotud ehitiste ehitamine
  • hoonestusloa taotlemine ja menetlus
  • hoonestusloa kehtetuks tunnistamine
  • ehitusloa taotlemine ja andmine
  • kasutusloa taotlemine ja andmine  
  • plaanitavad seadusmuudatused

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(4 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Alar Urm 115x115

Alar Urm, Advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

Tegutseva vandeadvokaadina on vandeadvokaat Alar Urm avaliku sektori, sealhulgas KOV tööspetsiifikaga puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega. Ta on töötanud mitmetes riigiasutustes, 12 aastat Rahandusministeeriumis erinevate osakondade juhina. Muudes asutustes ning juriidilistes isikutes on ta juhatuse liige, nõukogu liige, projektijuht, nõunik, vandeadvokaat.
Alar Urm on erinevate ülikoolide lektor.

Meetodid

Loeng, praktilised näited. Test.


Maksumus

159 € + km (193,98 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Kõik Addenda 24/7 ehitusalased veebikoolitused leiate SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.