Sisukord

Veebiseminar - Kuidas hankida ehitustöid uue riigihangete seaduse järgi?

Jaga

Eeltutvustus

Koolitusel keskendutakse uue ja vana riigihangete seaduse võrdlusele ning uuritakse lähemalt, mis ehitustööde hangetes muutub, missuguseid hankemenetluse liike ja millal uue seaduse järgi kasutada saab ja tohib.


Sihtrühm

Riigi- ja KOV vastutavad juhid, hankespetsialistid, juristid ning teised ehitushankeid läbiviivate ettevõtete esindajad, sh
- avalik-õiguslike insitutsioonide spetsialistid, kes puutuvad kokku ehitushangete korraldamisega;
- ehitusettevõtete juhid ja töötajad, kes on seotud ehitushangetega.


Teemad

 • Missugune hange on käsitletav ehitustööde hankena?
  Hanke määratlus ehitustööde hankena on aktuaalne siis, kui koos ehitamisega soovitakse hankida veel muidki teenuseid ja/või asju. Ettekandes käsitletakse seda, kas ja millal niisugune kooshankimine on lubatav ja missuguseid reegleid tuleb järgida. Võrreldakse vana ja uue seaduse sarnasusi ja erinevusi mh kinnisasja erandi kasutamise võimalikkuse osas.
 • Mis on ehitustööde innovatsioonipartnerlus?
  Innovatsioonipartnerlus on riigihankeõiguses täiesti uus nähtus ja niisuguse hanke läbiviimine jätab hankijale palju kaalutlusruumi. Selles alajaotuses uuritakse, mis on innovatsioonipartnerlus, milleks niisugust hankeliiki vaja on ja millele niisuguse hanke läbiviimisel tähelepanu pöörata.
 • Kuidas sõlmida ehitustööde kontsessioonilepingu?
  Ehitustööde kontsessioonilepinguid on Eestis seni vähe kasutatud, kuid uue seaduse valguses on prognoositav nende kasutamise laienemine. Selles alajaotuses antakse ülevaade, et mis on kontsessioon, millal seda kasutada saaks ja kuidas vastav hange tuleb läbi viia. 
 • Missugused on ehitustööde hangete kõige olulisemad muutused?
  Selles alajaotuses võrreldakse uue ja vana seaduse ehitushanke läbiviimise põhimõttelisi muutusi. Käsitlemist leiavad uue seaduse võimalused jaotada hange osadeks ja muuta hankelepingut.

Aeg ja maht

07. detsember 2016, kell 10.00 - 11.30.


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Taivo Ruus113

Taivo Ruus on advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner. Taivo tegutseb advokaadina alates 1999.a ning riigihangete valdkonnas alates 2002.a. Ta on esindanud hankijaid ja pakkujaid erinevates hankevaidlustes, s.h enamuses Eesti tee-ehituse ja –hooldega seotud vaidlustes. Samuti on Taivo teinud Rahandusministeeriumile mitmeid ettepanekuid riigihankeseaduse muudatusteks. Eelmisel aastal osales ta Rahandusministeeriumi poolt ettevalmistatava uue riigihangete seaduse (RHS) eelnõu mõjude ja regulatsiooni ITL töögrupis.

Taivo on läbi viinud mitmeid hankealaseid koolitusi peamiselt pakkujatele hangetel paremate tulemuste saavutamiseks.


Maksumus

Registreerudes kuni 1. detsembrini on soodushind 49 € + km (58,80 €), hilisematele registreerujatele tavahind 69 € + km (82,80 €).
Kõigil seminaril osalejatel on võimalik osta ka 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km (12 €).


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse Teile vastav sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust.

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu