Sisukord

24/7 koolitus - Kuidas kajastada tulusid ja kulusid valmidusastme meetodil? (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Eesti finantsaruandluse standardi kohaselt kasutatakse teenustest saadava tulu kajastamisel valmidusastme meetodit, eriti oluline on see juhtudel, kus teenused ulatuvad ühest majandusaastast teise ja ei ole aruandekuupäevaks täielikult lõpetatud. Valmidusastme meetodi korrektne kasutamine on oluline selleks, et tagada teenuse tulu õigeaegne ja õige arvestamine ning vältida ebakorrektsusi finantsaruannetes.

Valmidusastme meetod nõuab teenustest saadava tulu järkjärgulist kajastamist vastavalt teenuse valmimisele või täitmisprotsessile. See tähendab, et teenuse tulu tuleb arvestada siis, kui teenus on osaliselt täidetud ja teenuse osutamiseks tehtud kulud saab usaldusväärselt hinnata. Kui teenus ulatub mitme majandusaasta jooksul, tuleb tulu ja kulud jaotada nende majandusaastate vahel, kus teenust osutatakse.

Selle meetodi korrektne kasutamine aitab tagada, et ettevõtte finantsaruanded annavad õige ja objektiivse ülevaate teenustest saadavast tulust ning ettevõtte finantsseisundist. Samuti aitab see vältida olukordi, kus teenustest saadav tulu ja sellega seotud kulud moonutavad ettevõtte finantsnäitajaid. Seega on valmidusastme meetod oluline tööriist finantsaruannete usaldusväärsuse tagamiseks ja finantsjuhtimiseks.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on valmidusastme meetodi üldreeglid
 • teab, kuidas kasutada korrektselt valmidusastme meetodit
 • teab, kuidas kajastada teenust valmidusastme meetodil

Sihtrühm

Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, audiitorid, assistendid, juhid ja juhatuse liikmed


Teemad

Maire Otsus-Carpenter käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • valmidusastme meetodi üldreeglid
 • valmidusastme meetodi kasutamine
  • valmidusastme määramise meetodid
  • arvesse võetavad tulud
  • arvesse võetavad kulud
 • teenuse kajastamine valmidusastme meetodil
 • praktiline näide

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Maire Otsus-Carpenter

MAIRE OTSUS-CARPENTER, FINANTSKONSULTANT JA KOOLITAJA

Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal, tegutsenud nii pearaamatupidajana kui audiitorina. Ta omab pikaajalist raamatupidamise ja finantsjuhtimise valdkonna koolitaja kogemust. On tegutsenud lepingulise lektorina Mainori Kõrgkoolis ja Tallinna Ülikoolis. Koolitusfirmas Addenda on Maire Otsus-Carpenter koolitanud alates aastast 2007. Alates 1994. a. on Maire Otsus-Carpenter vandeaudiitor ning kuulub Eesti Audiitorkogusse.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

129 € + km (154,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!    

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Töölepingu seadus on kättesaadav ka võõrkeeltes

Teadupärast on kõik Eesti Vabariigis kehtivad seadused avaldatud Riigi Teatajas. Interneti leheküljelt www.riigiteataja.ee saab õigusakte otsida pealkirja, akti andja ning  muude parameetrite järgi. Sealjuures on mugav võimalus vaadata lisaks kehtivatele redaktsioonidele nii varasemaid kui ka alles tulevikus kehtima hakkavate õigusaktide versioone. Samuti võimaldab Riigi Teataja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.