Sisukord

Tööandja kohustused töötervishoiu ja tööohutuse korraldamisel organisatsioonis ning selleks vajalik dokumentatsioon

Jaga

Eeltutvustus

Saame teadlikuks oma kohustustest!

Paljud tööandjad ei tea, et just nemad vastutavad selle eest, et nende töötajate töökeskkond oleks ohutu ja tervist säästev. Isegi kui teatakse, siis tihti jääb puudu teadmistest, kogemusest ja praktikast, et mida ikkagi peab tegema, et töötajad oleksid kaitstud ja sellega ka mina?
Töötervishoiu ja tööohutuse seadusest lähtuvalt on tööandjatele pandud kohustused, mis ulatuvad esmaabi korraldamisest kuni töökeskkonna riskianalüüsi koostamiseni. Sinna vahele mahub veel terve hulk korraldusi, millega peab tegelema, sealhulgas töötajate õige ja tulemuslik juhendamine, tervisekontrolli korraldamine, ettevõtte sisekontrolli korraldamine, tööõnnetuste ja kutsehaiguste uurimine.
Antud teema puudutab kõiki neid organisatsioone, kus töösuhte vormiks on tööleping (äriettevõtted, mittetulundusühingud, riigiasutused).

PS! Ettevõttes on töötervishoiu ja tööohutuse küsimustega kohustatud tegelema tööandja, kuid ajapuuduse või muu sellise tõttu võib ta määrata selleks töökeskkonnaspetsialisti. Sellisel juhul täidab töökeskkonnaspetsialist tööandja kohustusi.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda koolitatavatele teadmised, millised kohustused kaasnevad töötervishoiu ja tööohutuse korraldamisel organisatsioonis ja kuidas seda teha?


Sihtrühm

Organisatsioonide juhid, töökeskkonnaspetsialistid, töökeskkonnavolinikud, töökeskkonnanõukogu liikmed.


Teemad

  • Sissejuhatus
    Sissejuhatuses räägitakse, milleks on vaja tegeleda töötajate ohutusega, keda see aitab ja mis saab, kui me ei tegele sellega. Lisaks vaadatakse numbrilisi näitajaid, mis illustreerivad tänast tööohutusalast olukorda Eestis.
  • Tööandja kohustused
    Edasi räägitakse juba konkreetselt tööandja kohustustustest. Allpool on ülevaade konkreetsetest teemades, mis kuuluvad tööandja kohustuste alla:

- Töökeskkonna riskianalüüsi koostamine;
- Töötajate juhendamine;
- Isikukaitsevahendite väljastamine ja kandmise tagamine;
- Töötervishoiu ja tööohutuse sisekontroll;
- Töökeskkonna struktuurid;
- Esmaabi korraldamine;
- Tervisekontrolli korraldamine;
- Tööõnnetuste ja kutsehaiguste uurimine:

Iga alateema juurde käib ka kohustuslik dokumentatsioon, mille koolituse käigus koos põhjalikult läbi arutatakse. 


Aeg ja maht

16. detsember 2016, kell 10.00 - 17.00
(8 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus)

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Jaanika Jelistratov

Jaanika Jelistratov on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli tervisekaitse spetsialisti eriala. Peale kooli lõpetamist spetsialiseerus ta töötervishoiu ja tööohutuse peale. Suundus tööle Riskianalüüs OÜsse. Sealtkaudu on pidanud mitmetes ettevõtetes töökeskkonnaspetsialisti ametit, koostanud hulgaliselt riskianalüüse ning täiendanud ennast pidevalt töötervishoiu ja tööohutuse temaatikal. Koolitaja ametit hakkas Jaanika pidama juba 6 aastat tagasi, kui sai esmalt koolitatud erinevaid noorteorganisatsioone meeskonnatöö, konfliktide lahendamise ning projektijuhtimise alal. Viimased kaks aastat on Jaanika keskendunud põhiliselt töötervishoiu- ja tööohutusalastele koolitustele.


Meetodid

Loeng, praktilised näited, arutelu.


Maksumus

Registreerudes kuni 13. detsembrini on soodushind 79 € + km (94.80 €), hilisematele registreerijatele tavahind 99 € + km (118.80 €).
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, kohvipause ja lõunasööki.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Nele-Portree2

Nele Šott
Töökeskkonnaspetsialist
+372 55 695 775 | + 372 670 66 06
nele.sott@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Ettevõtjaportaalis ühingut asutades saab ühtlasi registreerida ka töötajad ja käibemaksukohustuse

Teatavasti saab Eestis asutada äriühinguid kahel viisil: notaribüroos notari abil ning elektrooniliselt äriregistri ettevõtjaportaalis. Kui asutatud ühing soovis ennast käibemaksukohuslaseks registreerida ja/või endale töötajad tööle võtta, tuli pärast asutamistoiminguid esitada eraldi vastavad avaldused Maksu-ja Tolliametile. Käesoleva aasta alguses loodi ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.