Sisukord

Toimetulek kriisiolukordades

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Kriisiks peetakse tavaliselt olukorda, mille tulemusel juhtub ootamatult midagi suurt ja ebameeldivat ning millele peab kindlasti reageerima, et ära hoida veelgi suurem kahju. Paljudes ettevõtetes juhtub suuremaid ja väiksemaid kriise – töötajate lahkumine, projektist ilmajäämine või ka turusituatsiooni muutumine. Kriisijuhtimine algab ammu enne kriisi toimumist prognoosimise ja planeerimisega, et selgitada välja ohustatud valdkonnad ning tingimused, mis võivad kriisi põhjustada. Et oma meeskonda võimalikult hästi ette valmistada, soovitame kasutada suurepärast võimalust läbi mängida SimTeam simulatsioon – toimetulek kriisiolukordades.

SimTeam on online simulatsioon, mille mängimiseks on vaja arvutit ning interneti ühendust. Oma arvutisse ühtegi tarkvara laadima ei pea.

Uus koolitusmetoodika, SimTeam simulatsioonimäng, on mänguline, kasutajasõbralik ja unikaalne viis, kuidas oma meeskonnal taas silm särama lüüa. See on põhjalik, kuid mitte keeruline viis saada teadmisi ettevõtlusest, testida oma käitumist juhtimisotsuste tegemisel ning saada tagasiside nende otsuste majanduslikule efektiivsusele ja ka mõjust organisatsiooni personalile. Lisaks on fookuses mitmed mittemateriaalsed väärused nagu ettevõtte imago, know how jne. Tähelepanuta ei jää aeg kui ressurss.

Nagu iga mäng tekitab ka SimTeam hasarti. Sõltuvus pole aga paha, sest mängu mängib terve meeskond, kes mõistavad, kui oluline on valdkonna või struktuuriüksuste juhtide omavaheline koostöö ning millist rolli mängib nende intellektuaalne kapital!


Eesmärk

Simulatsiooni eesmärk on tõsta osalejate teadlikkust turusituatsiooni järsust muutumisest ning kuidas kiirelt reageerida väljakutsetele, mida toob kaasa muutuv turg.


Sihtrühm

Ettevõtte meeskond, sh valdkonnajuhid, kes on kaasatud organisatsooni kriisiplaani kavandamisse ning elluviimisse.


Aeg ja maht

Simulatsiooni aeg: kokkuleppel Tellijaga.

Simulatsiooni maht: 3 tundi, millele Tellija soovi korral lisandub koolitus või konsultatsioon kriisijuhtimise, strateegiaplaani koostamise teemal.
Läbimängitav periood on 4 kvartalit ehk üks aasta. Mäng algab iga firma teisest tegevusaastast ning lõpeb kolmanda tegevusaasta esimesel kvartalil.


Toimumiskoht

Tellija ruumides.


Meetodid

Mängu taustinfo ja stsenaarium

Mängu eel moodustatakse osalejatest 3 firmat/meeskonda.
Firmad: Alfa, Beeta ja Gamma. Rollid meeskondades: teami juht, personali juht, müügijuht, finantsjuht ning vajadusel strateegiline juht.

Simulatsiooni käigus satuvad mängijad olukorda, kus pärast edukat tegutsemisaastat ja ettevõtte positiivseid majanduslikke tulemusi turuolukord ootamatult halveneb ning silmitsi tuleb seista läheneva kriisiga, mis toob kaasa surve nii võimalike uute projektide osas kui ka tööjõu osas. Osalejate tegevust jälgitakse ühe aasta jooksul.

Alfa, Beeta ja Gamma on kõik edukad firmad. Nad on omavahel konkurendid samal turul ning samas tegevusvaldkonnas. Kõik firmad on asutatud aasta tagasi ning neil on kõigil seljataga väga edukas tegevusaasta. Firmadel ei ole võlgasid ega laenu. Kõigis kolmes firmas on sarnane töötajate arv, 5 töötajat, kes viivad läbi paralleelselt kahte projekti. Käimasolevad projektid on kohe-kohe valmimas.
Firmade eesmärk uuel perioodil on:

  • suurendada käivet
  • kasvatada kasumit
  • kasvatada kasumi osakaalu

Maksumus

Koolituse maksumus sõltub konkreetse tellija soovidest!

Koolituse eel soovib koolitaja suhelda Tellija organisatsiooni esindajaga, et määratleda valdkonnad, mida simulatsioonimängu järgselt kommenteeritakse.

Eelpooltoodud näidiskoolituse maksumus 950€+km sisaldab koolituse eeltööd, simulatsiooni juhendamist 3-4 tundi, simulatsiooniplatvormi kasutamist ning selleks vajalikke materjale, simulatsioonimängule järgnevat analüüsi.

Hinna sees on ka osalejatele väljastatavad elektroonilised tunnistused.
Hind ei sisalda koolitusvaldkonna teoreetilist tutvustamist (a la mis on kriis, kriisiliigid, ohtlikkuse aste jne) ning muid seotud harjutusi. Tellija soovi korral oleme valmis koostama täiendava koolitus- või konsultatsioonikava.
Hind ei sisalda sülearvutite renti. Igale meeskonnale on vaja vähemalt ühte arvutit.
Hind ei sisalda osalejate toitlustust ning koolitusruumi renti.


Registreerimine ja lisainfo

Küsimuste ja ettepanekute ning Teie soovi korral muudatusteks koolitusprogrammis oleme meeleldi valmis neid arutama.
Meeldivat ja tulemuslikku koostööd soovides

Pildid / - Kristina_Paal 113x150

Kristina Paal
arendusjuht
+372 55662741
kristina.paal@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Veebiseminarid Euroopa Liidu veemajanduse regulatsiooni teemal

   Addenda OÜ viib Välisministeeriumi arengu- ja humanitaarabi vahendite toel ellu projekti "Reovee käitluse ja veemajandustaristu tehnoloogiliste ja tehniliste lahenduse väljatöötamine Valgevene ettevõtetele".Projekti raames toimus 15 veebiseminari, mille raames käsitleti EL veemajanduspoliitikat, seadusandlust, standardeid. Samuti oli vaatluse all Eesti reovee käitluse ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu