Sisukord

TASUTA Veebiseminar - Diskrimineerimise keeld töösuhetes ja ettevõtlusvabadus

Jaga

25. aprillil 2018 toimub Eestis järjekordne mitmekesisuse päev, mille eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Mitmekesisuse päeva puhul korraldavad Addenda ja Advokaadibüroo LINDEBERG veebiseminari, mis on kõigile osalejatele tasuta (osalejate piirarv on 200 inimest).

Lisainfo mitmekesisuse päeva kohta: https://humanrights.ee/teemad/mitmekesisus-ja-kaasatus/mitmekesisuse-paev/


Eeltutvustus

Kas tööandjal on õigus otsustada, kes ning millistel tingimustel tööle võtta või otsustab seda riik tööandja eest?
Praktikas on järjest sagedasemaks muutunud juhtumid, kus inimene süüdistab tööandjat diskrimineerimises nii tööle kandideerimisel kui ka töösuhte ajal. Eesti kohtud on tööandjatelt välja mõistnud isegi üle 8 000 EUR suuruseid hüvitisi.
Veebiseminaril tutvustatakse tööalase diskrimineerimise õiguslikku regulatsiooni ning kohtupraktikat ja jagatakse praktilisi soovitusi, et vähendada töösuhetes diskrimineerimise süüdistuse saamise võimalust.


Teemad

Veebiseminaril käsitletavad alateemad:

  • ülevaade tööalase diskrimineerimise õiguslikult regulatsioonist
  • senise kohtupraktika tutvustamine
  • praktilised nõuanded tööalase diskrimineerimisega seotud vaidluste vältimiseks ning tekkinud vaidluste edukaks lahendamiseks
  • võimalikud probleemid tõendamisega

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 25. aprillil 2018 kell 10.00–11.30
(kaks akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust.
Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Keijo Lindeberg 113x113

Keijo Lindeberg - Advokaadibüroo LINDEBERG juhtivpartner/vandeadvokaat

Keijo Lindeberg on kogenud kohtuadvokaadina spetsialiseerunud eelkõige vaidluste lahendamisele kohtuväliselt ning kohtus. Tema peamisteks tegevusvaldkondadeks on äriõigus, tööõigus, meditsiiniõigus, ehitus ja planeerimine, pankrotiõigus ning kindlustusõigus.


Maksumus

TASUTA!


Lisainfo

Pildid / - 2014 Brit Peterson v

Brit Peterson
+372 5561 2648
brit.peterson@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Koondamisel maksmisele kuuluvad nn koondamise hüvitised

Praktikas tekivad koondamisega seoses tihti küsimused, kui suurt hüvitist tuleb tööandjal töötajale maksta ning teisalt on töötaja huvitatud, kui suurt hüvitist on tal õigus saada. Töölepingu seaduse (TLS) § 100 esimese lõike kohaselt peab tööandja koondamisel maksma töötajale hüvitist töötaja ühe kuu keskmise ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.