Sisukord

Sisekoolitus - Protokoll ja etikett – kombed ja tavad

Registreeri koolitusele
Jaga

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda osalejatele ülevaade protokolli ja etiketi reeglitest ja nende praktilisest kasutamisest. Anda juhiseid organisatsiooni /ettevõtte asjaajamise ja avalikkusega suhtlemise osas.
Head kombed ja viisakas käitumine on esmatähtis organisatsiooni maine kujundamisel.


Sihtrühm

Koolitus sobib kõigile, kellel on vaja lihvida oskusi, et võõrustada külalisi Eestist/välismaalt või korraldada suuremaid ja väiksemaid pidulikke/akadeemilisi sündmusi. 


Teemad

  • tseremooniad, vastuvõtud, lõunad, õhtusöögid. Akadeemilised sündmused. Väiksemad koosviibimised
  • kuidas end esitleda? Esitlemised. Pöördumised. Tiitlid
  • lauakombed. Menüü- ja kohakaardid, lauaplaanid
  • etiketikohane rõivastus
  • trükised. Kingitused

Koolitajad

 

Pildid / - Liisa Ojaveer

Liisa Ojaveer, endine Vabariigi Presidendi Kantselei protokolliosakonna nõunik (2001-2008) ja protokolliülem (2016-2019)

 

Liisa Ojaveer on õppinud filosoofia teaduskonnas Tartu ülikoolis ning kaitsnud magistrikraadi teatrikirjanduse alal.Liisa peamised töökogemused pärinevad avalikust sektorist. Ta on töötanud Eesti Instituudis, Vabariigi Presidendi Kantseleis, Välisministeeriumis ja Kultuuriministeeriumis, Riigikogu Kantseleis ning Eesti Vabariigi suursaatkonnas Helsingis.
Eesti saatkond Helsingis on Liisa töökohaks olnud kahel korral, ta on töötanud konsulaarosakonnas Eesti iseseisvuse taastamise algusaastatel 1991-1994 ja kultuuridiplomaadina 2008-2015.  
Vabariigi Presidendi Kantseleis on Liisa töötanud nelja presidendi ametiajal, protokolliosakonna nõunikuna (2001-2008) ja protokolliülemana (2016-2019). Ta on tegelenud pea kõikide tööülesannetega, mis puudutasid Vabariigi Presidendi ja tema abikaasa protokollilist teenindamist – ametlikud kohtumised ja tseremooniad, sise- ja välisvisiidid, Vabariigi Aastapäeva pidustused.
Töökogemused diplomaadina ja protokolliülemana on andnud mahuka kogemuste pagasi, mida ta hea meelega koolitusel osalejatega jagab


Meetodid

Kombineeritud loengud vaheldumisi individuaal- ja rühmatööga. Teoreetilises osas selgitatakse mõistete sisu ja nende kujunemise lugu. Koolitusel osaleja saab kaasa kirjaliku abimaterjali, et hiljem vajadusel kuuldut meenutada. Praktilises osas analüüsivad osalejad konkreetseid ülesandeid/olukordi ning leiavad sobivaid lahendusi. Rõhuasetus on arutelul ja praktilistel ülesannetel.


Lisainfo

Koolituskava kohandatakse vastavalt tellija vajadustele ja soovidele. Koolituse aeg, maht, toimumiskoht ja grupi suurus lepitakse kokku koolituse tellijaga sõltuvalt täpsest lähteülesandest.

Lisainfot jagab meelsasti

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Töös esinevatest puudustest teavitamine

Juhul, kui tellija avastab töös puuduseid, tuleb tal nendest töövõtjat teavitada. Seekordses uudisnupus tuleb juttu sellest, millal tellija seda tegema peab ning mis saab siis, kuid tellija on teavituse teinud hilinenult. Oma majandus- ja kutsetegevuses tegutsev tellija peab valminud töö viivitamatult üle vaatama või üle vaadata laskma. Juhul, kui avastatakse mittevastavused, tuleb ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.