Sisukord

Sisekoolitus - Protokoll ja etikett – kombed ja tavad

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Head kombed ja viisakas käitumine on esmatähtis organisatsiooni maine kujundamisel.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda osalejatele ülevaade protokolli ja etiketi reeglitest ja nende praktilisest kasutamisest.
Anda juhiseid organisatsiooni /ettevõtte asjaajamise ja avalikkusega suhtlemise osas. 

Koolituse õpuiväljundid on sõltuvad koolituse tellija eesmärgist. Sisekoolituse rõhuasetus võib olla lühike ja konkreetne, nt omandada teadmised vastuvõtu etiketist, kuid võime käsitleda kogu etiketikombestikku laiemalt.


Sihtrühm

Koolitus sobib kõigile, kellel on vaja lihvida oskusi, et võõrustada külalisi Eestist/välismaalt või korraldada suuremaid ja väiksemaid pidulikke/akadeemilisi sündmusi. 


Teemad

  • tseremooniad, vastuvõtud, lõunad, õhtusöögid. Akadeemilised sündmused. Väiksemad koosviibimised
  • kuidas end esitleda? Esitlemised. Pöördumised. Tiitlid
  • lauakombed. Menüü- ja kohakaardid, lauaplaanid
  • etiketikohane rõivastus
  • trükised. Kingitused.
  • jpm

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Koolitajad

 

Pildid / - Liisa Ojaveer

Liisa Ojaveer, endine Vabariigi Presidendi Kantselei protokolliosakonna nõunik (2001-2008) ja protokolliülem (2016-2019)

 

Liisa Ojaveer on õppinud filosoofia teaduskonnas Tartu ülikoolis ning kaitsnud magistrikraadi teatrikirjanduse alal.Liisa peamised töökogemused pärinevad avalikust sektorist. Ta on töötanud Eesti Instituudis, Vabariigi Presidendi Kantseleis, Välisministeeriumis ja Kultuuriministeeriumis, Riigikogu Kantseleis ning Eesti Vabariigi suursaatkonnas Helsingis.
Eesti saatkond Helsingis on Liisa töökohaks olnud kahel korral, ta on töötanud konsulaarosakonnas Eesti iseseisvuse taastamise algusaastatel 1991-1994 ja kultuuridiplomaadina 2008-2015.  
Vabariigi Presidendi Kantseleis on Liisa töötanud nelja presidendi ametiajal, protokolliosakonna nõunikuna (2001-2008) ja protokolliülemana (2016-2019). Ta on tegelenud pea kõikide tööülesannetega, mis puudutasid Vabariigi Presidendi ja tema abikaasa protokollilist teenindamist – ametlikud kohtumised ja tseremooniad, sise- ja välisvisiidid, Vabariigi Aastapäeva pidustused.
Töökogemused diplomaadina ja protokolliülemana on andnud mahuka kogemuste pagasi, mida ta hea meelega koolitusel osalejatega jagab


Meetodid

Kombineeritud loengud vaheldumisi individuaal- ja rühmatööga. Teoreetilises osas selgitatakse mõistete sisu ja nende kujunemise lugu. Koolitusel osaleja saab kaasa kirjaliku abimaterjali, et hiljem vajadusel kuuldut meenutada. Praktilises osas analüüsivad osalejad konkreetseid ülesandeid/olukordi ning leiavad sobivaid lahendusi. Rõhuasetus on arutelul ja praktilistel ülesannetel.


Lisainfo

Koolituskava kohandatakse vastavalt tellija vajadustele ja soovidele. Koolituse aeg, maht, toimumiskoht ja grupi suurus lepitakse kokku koolituse tellijaga sõltuvalt täpsest lähteülesandest.

Lisainfot jagab meelsasti

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404
diana.nommik@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.