Sisukord

Organisatsiooni efektiivsuse tõstmine läbi protsessijuhtimise

Jaga

Eeltutvustus

Protsessid on toimiva organisatsiooni aluseks. Sageli tunneme, et asjad ei toimi, on ebaselgust, kes ja mida tegema peab, milline on vastutuse ja kohustuste jagunemine töötajate vahel. Kui organisatsioonis on kvaliteedijuhtimise süsteem ning rakendatakse ISO 9001 mudelit, on kohustuslik tagada kvaliteedijuhtimine protsessi- ja riskipõhiselt ehk siis mudel näeb ette kvaliteedi tagamist protsesside efektiivsuse tagamisel ja riskipõhisel lähenemisel. Praktikas tekitab aga sageli küsimuse, kuidas protsesse kaardistada – nii metoodiliselt kui tehniliselt. Koolituse räägimegi läbi, miks protsesside teema on üldse oluline ja mida see organisatsioonile annab? Kas kõigil on ühesugused protsessid standardses töövoos (nt palgaarvestus või ostmine) või ei ole ja kas see sõltub hoopiski sellest, milline on meie töökeskkond ja kultuur.


Sihtrühm

Siseaudiitorid, välisaudiitorid, riskijuhid, kvaliteedijuhid, sh ISO süsteemide rakendajad, protsesside kujundamise või hindamisega seotud töötajad ja konkreetse organisatsiooni valdkonna eest vastutavad töötajad ning teised organisatsiooni protsesside ja riskide hindamisega seotud isikud.


Teemad

Organisatsiooni protsesside analüüs ja optimeerimine

 • protsessid väärtuse loojana
 • organisatsiooni erinevad protsessid, nende ühisosa ja erinevus:
  - milleks on vaja protsesse kaardistada, hinnata ja analüüsida? Mis võiks olla selle eesmärk?
  - kas eesmärke saab olla erinevaid? Kas eesmärgid peaksid olema üle organisatsiooni ühesed või võivad erinevad struktuuriüksuste lõikes?
  - kvaliteedijuhtimine protsessi- ja riskipõhiselt. Kuidas on seotud organisatsiooni riskid ja protsessid? Kas protsesside juhtimise üheks osaks on riskijuhtimine? Millised on enimlevinud protsesside riskide hindamise meetodid?
  - kuidas mõjutab organisatsiooni kultuuri tüüp protsesside kujunemist organisatsioonis? Kuidas mõjutab juhtimisstiil protsesside kujunemist ja juhtimist organisatsioonis?
  - millised on tüüpilised protsessid organisatsioonis?

Tutvustame erinevaid protsesside kaardistamise mudeleid –SIPOC diagrammid, Business Process Model and Notation (BPMN) ehk vooskeemide koostamise tehnikad ja töövahendid,  tegevuste diagrammid (activity diagrams), riskide hindamise mudelid

 • protsesside hindamise korraldamine organisatsioonis:
  - kes peaks korraldama ja eestvedama? Kui pikk on protsesside kaardistamise, hindamise, seire, parendamise protsess? Kellel on milline vastutus?
 • protsessijuhtimise ühendamine organisatsiooni juhtimisega
  - kas on võimalik eristada organisatsiooni juhtimist ja protsesside juhtimist? Milline võiks olla mõju organisatsiooni sisekliimale, organisatsioonikultuurile ja efektiivsusele?
  - kas ostu-, personalijuhtimise-, finantsjuhtimise- jm tugifunktsioonide protsessid on standardiseeritud ja ühetaolised kõigil organisatsioonidel või mitte?

Aeg ja maht

Koolitus toimub 10. septembril 2019 kell 10.00–13.15.
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

 • kasutades M-parkimise teenust
 • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

 

Pildid / - Siiri Antsmäe 113x113

SIIRI ANTSMÄE, ATESTEERITUD SISEAUDIITOR

Siiril on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina ning seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina. ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina ja tegutseb aktiivselt koolitajana. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on teeb ta koostööd Addenda, Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Eesti Koolitus- ja konverentsikeskuse, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega ning on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiril on avaliku halduse magistrikraad ning ISO 9001 juhtaudiitori, avaliku sektori siseaudiitori (CGAP) kutsetase ja atesteeritud siseaudiitori (CIA) kutse ning ta omab ka siseauditi kvaliteedihindaja tunnistust (QA). Lisaks tegeleb Siiri aktiivselt muusikateraapiaga.

 


Meetodid

Interaktiivne õppepäev rohkete näidete ja diskussioonidega.


Maksumus

Registreerides kuni 29. augustini 2019 kehtib soodushind 139 € + km (166,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, õppematerjale, elektroonilist tõendit ja kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+ 372 670 6606
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.