Sisukord

24/7 Veebiseminar - Kõige olulisem viiviste ja leppetrahvide nõudmisest. Koolitaja: Annika Vait

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Täname huvi eest Addenda 24/7 veebiseminari vastu!

Veebiseminar on salvestatud 21. jaanuaril 2021.

Peale veebiseminarile registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate seminari salvestust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.
Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Exploreri brauserit keskkond ei toeta).

NB! Veebiseminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Tõendi väljastamise eelduseks on veebiseminari läbimine täies mahus ning arve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada veebiseminari läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

COVID-19 viiruse levik on lisaks kõigele muule paratamatult avaldanud mõju ka üldisele ettevõtete maksedistsipliinile. Arvete tasumise tähtajad on pikenenud ning võlgnevuste sissenõudmine on muutunud paljudele ettevõtetele võrreldes varasemaga oluliselt keerulisemaks. Järjest rohkem pöördutakse võlgade sissenõudmisega seoses abi saamiseks ka õigusnõustajate poole. Eelkõige tuntakse huvi, millistel juhtudel ja millistes summades on võimalik nõuda lisaks põhivõlale (nt lisaks osutatud teenuse tasule või müüdud eseme müügihinnale) võlglaselt ka viivist ja leppetrahvi. Veebiseminarilt saabki ülevaate viivise ja leppetrahvi nõudmise kõige olulisematest asjaoludest. Sealhulgas teeme selgeks, millal ja millistel tingimustel saab viivist ja leppetrahvi nõuda ning milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama. Muu hulgas saab seminarilt teada, millises määras saab viivist nõuda ja kuidas nõutav summa arvestada. Samuti, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada ning millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

 • teab, mis on viivise ja leppetrahvi nõudmise kõige olulisemad asjaolud
 • teab, millal ja millistel tingimustel saab viivist ja leppetrahvi nõuda
 • teab, milliste asjaoludega peaks nende nõudmisel arvestama
 • teab, millises määras saab viivist nõuda ja kuidas nõutav summa arvestada
 • teab, mis aja jooksul ja millisel viisil tuleks leppetrahvi nõue esitada
 • teab, millistel tingimustel on võlgnikul õigus nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist

Sihtrühm

Kõik ettevõtete töötajad ja esindajad, kes tegelevad arvete esitamise, võlgade haldamise või võlgade sissenõudmisega. Samuti, kes tegelevad nende protsesside juhtimisega või on vastutavad klientide maksedistsipliini või võlgade sissenõudmise tulemuslikkuse eest. Sealhulgas ettevõtete omanikud ja juhid, projektijuhid, juristid, raamatupidajad, kliendihaldurid, kontrollerid jt.


Teemad

Annika Vait käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

 • Millal saab viivist nõuda?
 • Viiviste liigid: lepingujärgne ja seadusjärgne viivis
 • Viiviste määrad: lepingujärgse ja seadusjärgse viivise määr
 • Viiviste arvutamise kalkulaatorid
 • Millal saab nõuda leppetrahvi?
 • Mis aja jooksul tuleb leppetrahvi nõue esitada?
 • Millistel asjaoludel saab nõuda viivise ja leppetrahvi vähendamist?

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas Addenda e-akadeemias.
(2 akadeemilist tundi)


Koolitajad

 

Pildid / - Annika Vait

Annika Vait, advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner

Annika on advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner. Ta tegeleb igapäevaselt nn juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja äriõiguse alasele nõustamisele muu hulgas ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Annikal on varasema pangas töötamise tõttu ka võlgade haldamise ja sissenõudmise praktiline kogemus.
Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annikat korduvalt kui ühte Eesti juhtivatest ekspertidest tehingute ja ärinõustamise valdkonnas. Annika on ka Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu üks kaasautoritest. Alates 2013. aastast ka Eesti Advokatuuri Äriõiguse komisjoni liige.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!
Kõik Addenda 24/7 veebikoolitused leiate SIIT! 


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt väljastab Addenda OÜ arve 24 tunni jooksul, e-arve saajad saavad seadusega vastava arve e-arvete keskkonda.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.