Sisukord

Kuidas KOV-id ja selle allasutused saavad kasutada aeromõõdistuste andmeid oma töös GIS tarkvaras (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Kohaliku omavalitsuse ja selle allasutuste eri valdkondade spetsialistid peavad oma töös kokku puutuma paljude erinevate andmetega, sh erineva detailsusega ortofotodega.
Tehnoloogia meie ümber areneb väga kiiresti. Iga päev võetakse kasutusele aina uusi ja võimsamad  tehnilisi vahendeid, mis ühest küljest hõlbustavad meie elu ja annavad palju uusi võimalusi, aga teisest küljest tuleb meil õppida neid võimalusi ka kasutama. Üheks selliseks heaks vahendiks on drooni aeromõõdistused ja nendelt saadavad andmed.
Koolitusel vaadataksegi, kuidas saavad kohaliku omavalitsuse ja selle allasutuste eri valdkondade spetsialistid droonidega teostatud aeromõõdistamise teel saadud ortofotosid ja teisi andmeid oma töös kasutada - millistel eesmärkidel nad saavad seda teha ja mida on võimalik tuvastada sellistest andmetest. Kuidas neid täpselt kasutada ja mida peab teadma nende kasutamisel? Et Eesti kohalikud omavalitsused ja selle allasutuste kasutada oma töös geograafilise infosüsteemi (GIS) tarkvara, siis koolitusel annab koolitaja nõu, kuidas saab aeromõõdistuse teel saadud ortofotot  kasutada ka selles programmis.
Koolitusel kasutatakse reaalseid olemasolevaid näiteid Eesti erinevatest linnadest ning vaadatakse reaalseid kasutamise juhtumeid.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda nii kohaliku omavalitsuse kui ka selle allasutuste eri valdkonna spetsialistidele, kes kasutavad oma töös geograafilise infosüsteemi (GIS) tarkvara, praktilist teavet selle kohta, kuidas nad saavad ka aeromõõdistuse teel saadud ortofotot oma töös, sealhulgas GIS programmis kasutada. Koolitusel saab teada, millistel eesmärkide nad saavad seda teha ja mida on võimalik tuvastada sellistelt fotodelt/kaartidel (kaardimaterjaldel). Kuidas neid kasutada ja mida peab teadma nende kasutamisel?

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, mis on ortofoto
 • omab ülevaade erinevate ortofotode resolutsioonidest ja nende kasutusvõimalustest
 • teab kõrge resolutsiooniga ortofotode plusse ja miinuseid
 • teab kuidas ja kust ortofotosid tellida
 • teab, millistes tarkvarades ortofotot (nt kaardimaterjali) kasutada saab
 • teab, millistes olukordades ta ortofotosid  ja teisi droonidega teostatud aeromõõdistamise teel saadud andmeid oma töös kasutada saab
 • teab, kuidas erineva detailsusega ortofotosid kasutada GIS tarkvaras

Sihtrühm

Kohaliku omavalitsuse ja selle allasutuste eri valdkondade spetsialistid, kes kasutavad oma töös geograafilise infosüsteemi (GIS) tarkvara.

Koolituse sobib hästi ka GIS tarkvara kasutavate kartograafia ja kaardiandmete tootmisega tegelevate firmade, õppeasutuste, keskkonna- ja tehnovõrkude ettevõtete ja paljude muude eluvaldkondade spetsialistidele, sealhulgas projekteerijad, arhitektid.


Teemad

Vaiko Veeleid käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • mis on ortofoto
 • ülevaade erinevate ortofotode resolutsioonidest ja nende kasutusvõimalustest
 • kuidas resolutsioon mõjutab detailsust – miks ja mille puhul see oluline on
 • kuidas ja kust ortofotosid tellida
 • millistes tarkvarades ortofotot (kaardimaterjali) kasutada saab (sh GIS)
 • millistes olukordades KOV-ide ja selle allasutuste eri valdkondade spetsialistid ortofotosid ja teisi droonidega teostatud aeromõõdistamise teel saadud andmeid oma töös kasutada saavad
 • millised on eelised sellistel kaartidel ja andmetel
 • kuidas erineva detailsusega ortofotosid kasutada GIS tarkvaras

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 15. septembril 2022 kell 10.0013.15
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 paus
11.45–13.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

Pildid / - Vaiko Veeleid 2022 - Addenda

Vaiko Veeleid, Hades Geodeesia OÜ geodeetiliste tööde projektijuht ning ettevõtte 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamise eestvedaja

Vaiko Veeleid on erialalt geodeet, kellel erialast töökogemus aastast 2006. 3D skaneerimisega on Vaiko Veeleid tegelenud aastast 2012. Aeromõõdistamise kogemus on tal aastast 2016 ja sellest ajast on Vaiko Veeleid olnud eestvedaja 3D skaneerimise ja aeromõõdistamise arendamisel ettevõttes Hades Geodeesia OÜ. Viimase kahe aasta jooksul on aeromõõdistamiste hulka lisandunud ka LiDar mõõdistamised ja nende andmete töötlemine ning klassifitseerimine. Fotogramm-meetria kogemus on Vaikol nii aeromõõdistamistel kui ka lähifotogramm-meetrias ning nende kombineerimisel omavahel.
Vaiko Veeleid omab erinevate fotogramm-meetria, modelleerimise, punktipilvede ja CAD tarkvarade kogemust ja teadmisi, mida ja kus võiks kasutada, mis on erinevate tarkvarade võimalused ja mis eesmärke need täidavad.
Vaiko Veeleid omab mehitamata õhusõiduki A1 ja A3 kategooria pädevust.
Ka on Vaikol aastatepikkune koolitajakogemus, sealhulgas on ta osalenud TalTechi Ehitusgeodeesia täiendkoolitusprogrammis ühe koolitajana.


Meetodid

Loeng, mille käigus tuuakse konkreetseid näiteid ja antakse praktilisi soovitusi. Küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 05. septembrni 2022 kehtib soodushind 159 € + km (190,80 €), hiljem tavahind 189 € + km (226,80 €)
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.