Sisukord

24/7 koolitus - Välismaalaste, sealhulgas sõjapõgenike, töötasude maksustamine Eestis (e-õpe)

JagaPildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 13. aprillil 2022.


Eesmärk

Järjest rohkem organisatsioone seisavad silmitsi piiriüleste töösuhetega, kas saates töötajaid tööle välisriiki või palgates välismaalasi Eestisse tööd tegema. Seega on väga oluline teada piiriülese tööõigusega kaasnevaid maksustamise reegleid. Millistel alusel saab välismaalane Eestis töötada? Milliste maksuaspektidega tuleb arvestada tulude deklareerimisel? Kuidas maksustada ja deklareerida välismaalt saadud tulu? Kuidas maksustada renditöötajaid? 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab, millised on välismaalasega sõlmitavad maksulepingud
 • teab, millised on välismaalaste tasustamise viisid ja kohustused
 • teab, kuidas käib renditöötajate maksustamine ja millised on maksustamise muudatused
 • teab, kuidas deklareerida välismaalt saadud tulusid Eestis

Sihtrühm

Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad


Teemad

Aule Kindsigo käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • maksulepingud
  - residendi ja mitteresidendi Eesti tulude maksustamise erisused
  - residentsuse määramine
 • piiriülene töötamine
  -töötasu maksustamine piiriülesel töötamisel
  - tulu- ja sotsiaalmaksu tasumine välismaal töötades
  - mitteresidendi töötasu maksustamine Eestis
  - Eestis töötavate ukrainlaste tasude maksustamine
 • kaugtöö (kodukontor) välismaal
 • renditöötaja maksustamine
 • välismaalt saadud tulude deklareerimine Eestis

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Aule Kindsigo 2022

 AULE KINDSIGO, KINDSIGO KONSULTATSIOONID OÜ MAKSUKONSULTANT JA KOOLITAJA

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal. Töötanud pikki aastaid Maksuametis, hilisemas Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja. Aule Kindsigo on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. On mitmete maksuõiguse artiklite autor.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

69 € + km (82,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!  

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.