Sisukord

24/7 koolitus - Kinkelepingu probleemküsimused üldhooldusteenuse ning ülalpidamiskohustuse täitmisel (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Brave, Linuxi, Internet Exploreri ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Eesmärk

Koolitusel räägime kinkelepingu ja ülalpidamiskohustuse täitmise probleemküsimustest:
 
  • Mida teha, kui lähedane inimene on paigutatud hooldekodusse, kuid tal puudub endal piisavalt raha, et hooldusteenuse eest tasuda. Abivajal oli vara, mille arvelt oleks saanud ennast ülal pidada, kuid abivajaja on vara ära kinkinud ning kinke saaja ei ole nõus kulusid tasuma.
  • Millised on kohaliku omavalitsuse võimalused olukorras, kus eakas ei soovi oma vara müüa või kinkelepingust taganeda?
  • Kas kinkelepingust taganemise avalduse puhul kehtivad üldised kinkelepingust taganemise põhimõtted või esinevad erinõuded, mida tuleb täita?
ja mitmed teised küsimused, mis KOV sotsiaaltöötajatele igapäevaselt muret tekitavad seoses asjaoluga, et abivajajal ei ole piisavalt raha ega vara, et oma hooldusteenuse eest tasuda ning perekonnaliikmed ei ole nõus või nad on vabastatud abivajaja ülalpidamiskulude tasumisest. Vaatame koolituse käigus, millised on kohaliku omavalitsuse võimalused ja aktuaalne kohtupraktika, mis seoses kinkelepingu ja ülalpidamiskohustuse täitmisega esilekerkinud on. 
 

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • teab, millised on kohaliku omavalitsuse kohustused ja võimalused kinkelepinguga seotud küsimustes üldhooldusteenuse ja ülalpidamiskohustuse täitmisel

Sihtrühm

Sotsiaaltöö ja lastekaitse spetsialistid, juristid


Teemad

Janne-Liisa Ottis käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • Mis on testament? Pärimisleping? Kinkeleping?
  • kohustused ja koormised kinkelepingus
  • kinkelepingust taganemise võimalused?
  • ülalpidamiskohustuse arvestamine kinkelepinguga seotud 
  • aktuaalne kohtupraktika

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Janne-Liisa Ottis

Janne-Liisa Ottis, advokaadibüroo DEM vandeadvokaat

Janne-Liisa Ottis töötab alates aastast 2017 advokaadina ning peamiselt esindab kliente tsiviilasjades. Janne-Liisa Ottis on koolitusel käsitletavad teemad läbinud ka isiklikult kohtumenetlustes, seal hulgas on osalenud kohtumenetluses nii vanemate kui ka laste esindajana, mistõttu omab ta märkimisväärset kogemust perekonnaseadusest tulenevate õiguste ja kohustuste osas, mida on vaja erinevate õiguslike probleemide tõttu tsiviilkohtutes lahendada.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

69 € + km (84,18 €).


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!    

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Seonduvad koolitused

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.