Sisukord

24/7 koolitus - Pakkuja hankemenetlusest kõrvaldamine valeandmete esitamise tõttu (1,1 ak.h)

Jaga

  

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 2. novembril 2021.


Eesmärk

Tulenevalt aktuaalsest vaidlustuspraktikast ei saame me jätta rääkimata pakkuja hankemenetluse kõrvaldamisest seoses hankepassis esitatatud andmetega. 
 
Koolituse eesmärk on analüüsida vaidlustuspraktikat ja päevakajalisi kohtukaasusi!
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
  • teab, milliseid andmeid tuleb hankepassis avaldada
  • teab, kas valeandmete esitamine või ka andmete esitamata jätmine omab mõju võimalikele pakkumustele tulevikus

Sihtrühm

Riigi- ja KOV vastutavad juhid, hankespetsialistid, juristid ning teised hankeid läbiviivate ettevõtete esindajad.

  • avalik- õiguslike insitutsioonide spetsialistid, kes puutuvad kokku riigihangete korraldamisega
  • aktiivsed pakkujad, nii tippjuhid kui ka spetsialistid
  • juristid, kes tegelevad hankealase nõustamise ja hankevaidluste lahendamisega
  • audiitorid, kes auditeerivad riigihangete valdkonnas
  • EL projektide koordinaatorid, kellel on vajadus hanke korras osta kaupu ja teenuseid
  • ja paljud teised huvilised

Teemad

Pakkuja hankemenetlusest kõrvaldamine valeandmete esitamise tõttu

Pildid / - Diana Minumets 113x113

Diana Minumets, advokaadibüroost Lextal 

Viimase aja vaidlustuskomisjoni- ja kohtute praktikas on esile kerkinud vaidlused, kus pakkuja on hankemenetlusest RHS § 95 lg 4 punkti 9 alusel kõrvaldatud, kuna pole loetlenud hankepassis üles kõiki viimase kolme aasta jooksul kogetud sanktsioone, vaid on vastupidi kinnitanud nende puudumist. Varjamine ei ole üldjuhul tahtlik, vaid tingitud pakkuja teadmatusest hankepassis esitatud küsimuse tähendusest. Diana võtabki oma ettekandes vaatluse alla, milliseid varasemate „pattudega“ seotud andmeid peab pakkuja hankepassis avaldama ning millisel juhul täidab andmete esitamata jätmine RHS § 95 lg 4 punktis 9 sätestatud valeandmete esitamise koosseisu. Sealjuures otsib ettekanne vastust küsimusele, kas ühes hankemenetluses valeandmete esitamist või ka näiteks andmete esitamata jätmist tuleks järgneval kolmel aastal raporteerida hankepassis ka teistele hankijatele. Diana tutvustab ka vastava probleemi osas Rahandusministeeriumi poolt välja töötatud seadusemuudatuse eelnõud ning analüüsib selle võimalikku mõju vaidlusküsimuste lahendamisele.


Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(1,1 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

59 € + km (70,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!

Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

 Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.