Sisukord

24/7 Veebiseminar - Kinnisvaratehingute käibemaksuga maksustamine uue ehitusseadustiku valguses. Koolitaja: Tõnis Jakob

Jaga

 24/7 tähendab, et Teil on võimalus kuulata/vaadata varem salvestatud veebiseminari täpselt siis, kui Teile see sobib. Tegemist on seminaridega, kus on välja toodud antud teemal kõige olulisem. Peale registreerimist saadame Teile arve ning selle tasumise järel ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Eeltutvustus

Kinnisvara müügile kehtestatud käibemaksustamise korrale toob muutusi kaasa uus ehitusseadustik, kus uue ehitussseadustiku mõistes on ehitise määratlus laiem. Antakse rida uusi definitsioone - näiteks mis on ehitamine? Lisaks muudeti planeerimisseaduses krundi mõistet. Need on kõik olulised detailid ka käibemaksuga maksustamisel.

  • Veebiseminaril saate vastused järgmistele küsimustele:
  • Kas elamukruntide müük on käibemaksuga maksustatud?
  • Millised on kohaliku omavalitsuse maksukohustused kinnisvara või krundi müügi korral?
  • Arendajad ja kohalik omavalitsus maksukohuslasena, kas need on võrdsed?
  • Uue ehitusseadustikuga ja planeerimisseadusega kaasnevad maksukohustuse muudatused.
  • Millal on tegemist maksuvaba käibega?
  • Millal kohustusliku maksustamisega?
  • Millal võib maksustada ja millal mitte?
  • Mis tähendab vabatahtlik käibemaksu lisamine ja millal seda rakendada?

Tõnis Jakob tutvustab kinnisvaratehingutega seotud maksualast kohtupraktikat ning muuhulgas puudutab kinnisasja müügiga kaasneda võiva tulumaksukohustuse teemat.


Sihtrühm

Kohaliku omavalitsuse kinnisvaraga tegelevad spetislistid, ettevõtete ja riigiasutuste ning kohaliku omavalitsuse pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid, ettevõtete- ja vallajuhid.


Teemad

  • Mis on kinnisasi käibemaksu tähenduses?
  • Kinnisasja müügi ja üüri käibemaksu eripära:
    - krunt
    - uus ehitis
    - parendatud ehitis
    - eluruum ja mitteeluruum
  • Millal on kinnisasja müük:
    - kohustuslikult maksustatav,
    - millal võib maksustada,
    - millal ei või maksustada ja
    - millal on otstarbekas maksustada
  • Mis on kinnisasja müügi käibemaksuga maksustamise erikord.
  • Üüri kõrvalkulude maksukäsitlus.
  • Põhivara sisendkäibemaksu arvestuse eripära.
  • Kinnisasja müügi tulumaksuga maksustamine.
  • Kinnisasja üüri tulumaksuga maksustamine, tulumaksu kinnipidamine.

Aeg ja maht

24/7 Teile sobival ajal ja sobivas kohas.
Seminari kestvus on kaks astronoomilist tundi.


Toimumiskoht

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas. Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Seminari hind on 59 € + km (70,80 €).


Tasumine

24/7 veebiseminarile registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve. Tasumise järel saadame ligipääsu e-õppe keskkonda, kus saate alla laadida materjali ning vaadata/kuulata seminari ühe kuu jooksul.


Lisainfo

Pildid / - Evi2
Evi Freienthal-Liivak

+372 520 6347 | +372 670 6606
evi.freienthal-liivak@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.