Sisukord

Sisekoolitus - Võlgade sissenõudmine: kõik oluline seadusjärgsest viivisest ja võla käitlustasust

Jaga

Eeltutvustus

Praeguses majanduskliimas on maksetega hilinemine igapäevane paratamatu teema. Euroopa Parlamendi ja nõukogu äritehingute maksete hilinemise vastu võitlemise 2011/7/EL direktiivi alusel eelmisel aastal võlaõigusseadusesse tehtud muudatuste eesmärgiks oli üldise maksedistsipliini parandamine. Addenda koolitusel pühendumegi sellele, millised olulisemad muudatused sellisel eesmärgil seadusesse sisse viidi ja kuidas neid muudatusi võlgnevuste sissenõudmisel kasutada.


Eesmärk

Viia kurssi maksedistsipliini parandamise eesmärgil võlaõigusseadusesse sisse viidud muudatustega. Eelkõige teha selgeks, millal ja millises ulatuses on võimalik nõuda võlgnikelt seadusjärgset viivist ning kuidas seda arvestada. Samuti saada ülevaade, mida mõistetakse võla käitlustasuna ning kellelt ja millistel tingimustel on seda võimalik nõuda. Arutada teie ettevõtte spetsiifikat arvestavate situatsioonide pinnalt läbi, kuidas viivise ja võla käitlustasu nõudmise õigusi võlgade sissenõudmise läbirääkimistel mõistliku tulemuse saavutamise eesmärgil kasutada.

Koolituse tulemusena saavad osalejad ülevaate ja praktilised oskused: millal, millistelt summadelt ja millises ulatuses on õigus viivist nõuda, kuidas viivist arvestada, millal, kellelt ja millises summas on õigus nõuda võla käitlustasu, kuidas kasutada viivise ja võla käitlustasu nõudmise õigust  läbirääkimiste pidamisel?


Sihtrühm

Ettevõtete juhid, võlakäitlejad, võla sissenõudjad, võlahaldurid, juristid, raamatupidajad jt, kes võlgade haldamise või sissenõudmisega tegelevad.


Teemad

Seadusjärgne viivis, võla käitlustasu, viivise ja võla käitlustasu nõudmise õiguste kasutamine läbirääkimiste pidamisel.


Aeg ja maht

1-päevane koolitus kestab 4 - 6 akadeemilist tundi, mis sisaldab põhiteemasid ja praktilisi harjutusi. Toimumisaeg kokkuleppel. Koolitusrühma optimaalne suurus on 8 – 15 inimest.

 


Toimumiskoht

Toimumiskoht kokkuleppel kliendiga. Kui Tellijal on soov, et koolitus-ruumide ja toitlustuse eest vastutab Pakkuja, siis lisandub pakkumisele koolitusruumide rendi ja toitlustuse hind vastavalt teenusepakkuja poolt esitatud arvetele.


Koolitajad

Pildid / - 2013_Annika_Vait

Annika Vait on vandeadvokaat ning advokaadibüroo ALTERNA partner. Annika tegeleb igapäevaselt juriidilise ärinõustamisega, mis praeguses majanduskliimas tähendab lisaks lepingute ja tehingute alasele nõustamisele ka võlgnevuste ennetamise ja sissenõudmise protsessides juriidilise nõustajana osalemist. Tal on ka võlgade haldamise praktiline kogemus, millega ta puutus kokku varasemas pangatöös. Ta on üks Äripäeva poolt kirjastatava Ettevõtja Käsiraamatu autoritest ning Eesti Advokatuuri äriõiguse komisjoni liige. Rahvusvaheline advokaadibüroode hindamise väljaanne Legal500 on tunnustanud Annikat kui kõrgelt hinnatud ärinõustamise ja tehingute eksperti.


Meetodid

Loeng , arutelud ja praktiliste ülesannete lahendamine. Kõik koolitusel osalejad saavad paberkandjal õppematerjalid.


Lisainfo

Soovi korral toimub koolituse eel kohtumine teie ettevõtte esindajaga, mis aitab täpsustada osalejate ootusi ning selgitada välja teemade rõhuasetusi. Muuhulgas saab koolitusele soovi korral lisada teemadena juurde praktilise osa hagiavalduse ja/või maksekäsu avalduse koostamisest, mida viiks läbi advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Siret Siilbek.

Koolituse järgselt viiakse läbi tagasiside küsitlus, mille tulemused esitatakse ka Tellija kontaktisikule.

Oleme meeleldi nõus vastama küsimustele ja arutama teie ettepanekuid. Soovi korral saame kaaluda ka muudatuste tegemist koolitusprogrammis.

Lisainfot jagab meelsasti

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.