Sisukord

VEEBIKOOLITUS - Omanikujärelevalve tegemine 2020. aastal vähendatud mahus ehitustööde dokumenteerimise tingimustes. 5 TP

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!
Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebiosaleja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on e-akadeemas salvestise vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Eeltutvustus

21.02.2020 muudeti ehitamise dokumenteerimise korda, kuid omanikujärelevalve korraldus jäeti muutmata. Dokumenteerimise kohustuslikku mahtu vähendati, kuid see ei taga kõikide dokumenteerimise eesmärkide täidetust, millega ka varem esines probleeme. Põhjalik dokumenteerimine aitab vältida ehitusega seotud osapoolte vahel asjatuid vaidlusi ja kalleid auditeid nende lahendamiseks.   

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab  5 TP (inseneri täiendõppe punkti).


Eesmärk

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • teab millal on nõutud omanikujärelevalve tegemine ja kes võivad seda teha
 • omab ülevaadet ehitamisel kohustuslikult koostatavatest dokumentidest
 • teab kes ja milliseid dokumente peab koostama ja allkirjastama
 • omab ülevaadet lisaks kohustuslikule mahule koostatavatest dokumentidest ning nende rollist nõuetele vastavuse tõendamisel
 • omab ülevaadet, kuidas tagada dokumenteerimise piisavaus ning kuidas seda kontrollida
 • teab erinevaks otstarbeks koostatavate dokumentide koosseisu erisusi.

Sihtrühm

Omanikujärelevalve tegijad, ehituse tellijad, ehitajad, kinnisvara arendajad/haldajad, KOV spetsialistid ja kõik teised ehituse järelevalvega tööalaselt kokkupuutuvad spetsialistid


Teemad

Teet Sepaste käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • millal peab ja kes võivad teha omanikujärelevalvet
 • uue dokumenteerimise korraga nõutud dokumentide maht
 • milliseid dokumente on soovitav määrusele lisaks koostada nõuetele vastavuse tõhusaks tõendamiseks
 • kes ja milliseid dokumente peab allkirjastama ja kes võiksid
 • millised ehitajale esitatavad dokumendid võivad osutuda oluliseks vastavuse tõendamisel
 • dokumenteerimise korraldamine ja kontrollimine ehitustööde ajal
 • kasutus- ja hooldusjuhendi olulisus, koostamine ja sagedasemad puudused
 • ehitusdokumentide Ehitisregistrile esitamise korraldus ja tulevased muudatused
 • ehitusdokumentide säilitamise muutunud korraldus.

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine.
Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 11. mail 2021 kell 9.00–15.00.
(7 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.30 koolitus
12.30–13.00 paus
13.00–15.00 koolitus


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

Pildid / - Teet Sepaste 2021

Teet Sepaste, Ehitusekspertiisibüroo OÜ juhatuse esimees. Riiklikult tunnustatud ekspert

Teedul on üle 30 aastane kogemus ehituses, viimased 20 aastat peamiselt omanikujärelevalve ja ekspertiiside valdkonnas. Ta on kohtuekspert aastast 2006 ja sama kaua aktiivselt kogemusi jaganud. Teet on hulgaliselt läbi viinud koolitusi ja esinenud erinevatel ehitusalastel konverentsidel. Teet on riiklikult tunnustatud ekspert. 


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 4. maini 2021 kehtib soodushind 179 € + km (214,80 €), hiljem tavahind 209 € + km (250,80 €).  

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja veebiosaleja boonust – koolituse salvestise 30 päevast järelvaatamisõigust.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 kasutusvalmidused

Ehituse praktikas on küllaltki sügavalt juurdunud põhilise ja lõpliku kasutusvalmiduse mõisted. Samas ei tulene neid termineid ühestki seadusest. Ehituse töövõtulepingute üldtingimustes (ETÜ 2013) siiski mõlemaid termineid käsitletakse ning nendega on seotud ka mõningad kohustused. Seepärast vaatleme seekord täpsemalt, mis on põhiline ja ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.