Sisukord

UUS! VEEBIKOOLITUS - Kutsed ja kompetents ning teedeehituse tehnilisi aspekte. 5,4TP

Jaga

 

Koolitus toimub otseülekandena veebis!
Registreerimisel koolitusele saadame Teie meilile lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne selle algust. Enne koolituse algust saadame Teile koolituse elektroonilised õppematerjalid. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie koolitajatele esitada reaalajas küsimusi. 

Veebiosaleja boonus!
Otseülekanne salvestatakse ja veebis osaleja saab koolituse salvestise, mis on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates koolituse toimumisest Addenda e-akadeemias. Koolituse salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on e-akadeemas salvestise vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.


Eeltutvustus

Viimasel ajal on probleemseks osutunud objektid, mis nõuavad küll teedevaldkonna pädevust, kuid pole traditsioonilised teed-tänavad, näiteks, sillutiskatted väljakutel või muud katted valdavalt kergliikluse alas. Valdavaks on olnud probleem tellijaga, kes ei oska esitada konkreetseid pädevusnõudeid. Nii tulevadki ette olukorrad, kus arhitekt projekteerijana on ületanud oma kompetentsi piirid, projekteerija on eksinud normitehnilistes tõlgendamistes ning ehitusinsenerid on tegelenud nii ehituse, omanikujärelevalve kui ehitise auditiga omamata selleks vajalikku teedevaldkonna kompetentsi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade KOV hangete ettevalmistamisel olulisematest nõuetest ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on KOV hangete juures kasulik teada, nagu näiteks:

 • sillutiskatte projekteerimine
 • kaevetööde eeskirjad
 • tüüpkatendid
 • projekt vs teetööde kirjeldus
 • materjalinõuded (filtratsioon vs külmakindlus läbi peenosiste sisalduse)
 • kandevõime mõõtmine (erinevad seadmed, geosünteet katendis)

NB! Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolituskava on hinnatud ESTAL-i kutsekomisjoni poolt ja annab 5,4 täiendusõppe punkti (TP).


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade KOV hangete ettevalmistamisel olulisematest nõuetest ning tutvustada ja analüüsida mitmeid teedevaldkonna tehnilisi aspekte, mida on KOV hangete juures kasulik teada.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet kutsesüsteemist ja konkreetsetest nõuetest teedevaldkonna hangete ettevalmistamisel
 • teab, milline objekt nõuab kutsega isikute kaasamist ja milline objekt seda ei vaja
 • teab, millistele teedele on projekti vaja
 • teab, kes on pädev projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve teostaja
 • suudab paremini juhtida teedevaldkonnaga seonduvaid protsesse

Sihtrühm

Koolituse sihtrühmaks on:
• KOV teedevaldkonna hangete (projekteerimine, ehitamine/remont, omanikujärelevalve) korraldajad – kompetentsi käsitlevad nõuded, mis tuleb esitada lepingupartneritele
• tellijad ja peatöövõtjad, kel puudub vahetu teedevaldkonna kutse (arhitekt, projekteerija, ehitaja, omanikujärelevalve) – vajalikud kompetentsid hanke täitmisel


Teemad

Ain Kendra käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • kutsesüsteem, kutsete omistamine, ametialad ja kompetentsi piirid
 • loakohustuslikud objektid ehitusseadustiku lisa alusel; projekt või teetööde kirjeldus
 • vastutav insener erinevates töödes
 • filtratsioon või külmakindlus – MTM m.106, m.101 ja Soome normid
 • tüüpkatendid ja nende kasutamine
 • kaevetööde eeskirjad
 • kvaliteedikontroll – tihenduse ja/või kandevõime mõõtmised

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine.
Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 31. märtsil 2021 kell 9.00–14.15.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus
12.15–12.45 paus
12.45–14.15 koolitus


Toimumiskoht

Otseülekanne veebis! 
Koolitus toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame kõigile veebiseminari keskkonna kaudu osalejatele lingi, mille kaudu pääsete koolitusele 20 minutit enne algust. Koolitust saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Kanname üle koolitaja video- ja slaidipilti ning sarnaselt tavapärasele klassikoolitusele saate Teie esitada koolitajatele küsimusi. Elektroonilised õppematerjalid saadame enne koolituse algust!


Koolitajad

Pildid / - Ain Kendra 2021

Ain Kendra, Volitatud teedeinsener (tase 8), TalTech lektor, T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant

Ain Kendra on Volitatud teedeinsener (tase 8 ) - projekteerimine ja liiklusohutuse auditeerimine. Aastast 2012 on Ain Kendra TTÜ (TalTech) teetehnika lektor ning aastast 2015 oma ettevõtte T-Konsult OÜ juhataja ning konsultant, kes oma igapäevatöös tegeleb projekteerimise, liiklusohutuse auditeerimise, konsultatsioonide ja uurimistöödega. Ain on teinud liiklusuuringuid ja katendiprojekte suurematele projektidele nagu Tallinna ringtee, Tartu Riia ring, Narva maantee Aaspere-Haljala, Sillamäe, Pärnu maantee jne.

Aastatel 2007-2015 töötas Ain Kendra Taani konsultatsiooni- ja insenerifirma Ramboll Group Eesti tütarettevõttes Ramboll Eesti AS vanemkonsultandina, kus tegeles uuringute, teede ja lennuväljade katendite projekteerimise (Kose-Mäo, Rõmeda-Haljala, Tartu Idaring; Ülenurme ja Ülemiste lennuväljad) ning liiklusohutuse audititega.

 


Meetodid

Loeng, praktilised näited, küsimused-vastused.


Maksumus

Registreerides kuni 17. märtsini 2021 kehtib soodushind 169 € + km (202,80 €), hiljem tavahind 199 € + km (238,80 €). 

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit ja veebiosaleja boonust – koolituse salvestise 30 päevast järelvaatamisõigust.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+372 5809 1404
+372 520 6347
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

Seonduvad koolitused

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.