Sisukord

Veebiseminar: Kuidas ajakohastada dokumendi- ja arhiivihaldust reguleerivaid juhiseid pärast „Teenuste korraldamise ja teabehalduse aluste“ jõustumist?

Jaga

Eeltutvustus

3. juunil 2017 jõustunud määruse „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“ toob võrreldes „Asjaajamiskorra ühtsete alustega“ uusi nõudeid, mille täitmiseks on oluline üle vaadata asutuse dokumendihalduse korraldus tervikuna. Ajakohastada tuleb ka selle aluseks olevad dokumendihaldust reguleerivad korrad ja juhised.
Praktilise suunitlusega seminaril antakse soovitusi, millest alustada, mida ja kuidas muuta ning täiendada dokumendihalduskorda ja dokumentide loetelu.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda teadmisi uue määruse „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“ dokumendihaldust puudutavast osast ja nõuandeid, kuidas ajakohastada dokumendi- ja arhiivihaldust reguleerivaid juhiseid.


Sihtrühm

Avaliku sektori dokumendihaldurid ja arhivaarid.


Teemad

  • Dokumendihalduskorra koostamine ja täiendamine: soovitused muutmiseks vastavalt uue määruse „Teenuste korraldamise ja teabehalduse alused“ nõuetele.
  • Digitaalse asjaajamise, e-kirjade hõlmamise ja säilitamise kajastamine dokumendihalduskorras.
  • Arhiivihalduse regulatsiooni ja digiteerimisprotseduuri kajastamine dokumendihalduskorras.
  • Dokumentide loetelu koostamine ja ajakohastamine.
  • Kuidas peaks dokumentide loetelus kajastuma asutuse osutatavad teenused?
  • Andmekogude, infosüsteemide ja andmete kajastamine dokumentide loetelus, neile säilitustähtaegade määramine.

Aeg ja maht

09. november 2017, kell 10.00 - 11.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Maila Kukk

Maila Kukk on pikaajalise dokumendi- ja arhiivihalduse alase töökogemusega nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on läbi viinud praktilise suunitlusega erialaseid seminare ja sisekoolitusi alates 2006. aastast. Maila Kukk on lõpetanud Tallinna Ülikooli dokumendihalduse eriala magistriõppe, osaleb juhatuse liikmena Eesti Arhivaaride Ühingu töös. Välja andnud raamatu "Praktiline dokumendihaldus" (2016), avaldanud artikleid arhiivitöö teemal Äripäeva ajakirjas "Raamatupidamise praktik".


Maksumus

Registreerudes kuni 27. oktoobrini 2017 on soodushind 39 € + km (46. 80 €), hilisematele registreerujatele tavahind 49 € + km (58.80 €). Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km (12 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Ettevõtjaportaalis ühingut asutades saab ühtlasi registreerida ka töötajad ja käibemaksukohustuse

Teatavasti saab Eestis asutada äriühinguid kahel viisil: notaribüroos notari abil ning elektrooniliselt äriregistri ettevõtjaportaalis. Kui asutatud ühing soovis ennast käibemaksukohuslaseks registreerida ja/või endale töötajad tööle võtta, tuli pärast asutamistoiminguid esitada eraldi vastavad avaldused Maksu-ja Tolliametile. Käesoleva aasta alguses loodi ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.