Sisukord

Veebiseminar - Nõuded arvele ja tehingute tõendamise probleemid

Jaga

Eeltutvustus

 • Mida tähendavad arvele kantud numbrid ja sõnad?
 • Kas iga arve kuulub tasumisele?
 • Kas arve on tehingu kinnitus ja aktsepteeritud arve poolte kokkulepe majandustehinguks?
 • Millist mõju on avaldanud arvete nõuetele toimunud seadusemuudatused?

Küsimusi seoses arvete ja tehingute tõendamisega esineb iga päev, mistõttu vaatame antud teemat lähemalt koos maksuspetsialist Tõnis Jakobiga.

Majandustehingute toimumise kohta koostatakse algdokument, mille alusel kajastatakse tehingud raamatupidamises. Ostja ja müüja vahel tehtud tehingute puhul vormistatakse arve. Arved on muutunud üheks kõige suuremaks maksuriski allikaks ja seetõttu on oluline arvestada arvele esitatavaid nõudeid ja sellealast kohtupraktikat.


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on käsitleta arvele esitatavaid nõudeid ja tehingute tõendamise probleeme, mis on maksustamisel muutunud eriti oluliseks lähtudes viimas aja kohtupraktikast.


Sihtrühm

Organisatsioonide juhid, pearaamatupidajad, raamatupidajad ning assistendid.


Teemad

Arved ja algdokumendid maksustamisel.

 • Käibemaksuseaduse nõuded arvele.
 • Tulumaksuseaduse nõuded algdokumendile.
 • Raamatupidamise seadusest tulenevad nõuded algdokumendile.
 • Milles seisneb nende peamine erisus?
 • Maksustamise nüansid kui algdokument ei ole korrektne.
 • Kas algdokumenti saab ostja täiendada ja millal nõuda uut arvet?
 • Nõuded arvele ja tehingute tõendamise probleemid.
 • Arvel kajastatud muu info ja kas ainult arvest piisab.
 • Kohtupraktika arvete teemal.

Aeg ja maht

26. september 2017, kell 10.00 - 11.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Registreerudes kuni 12. septembrini 2017 on veebiseminari soodushind 49 € + km (58,80 €) ning hilisematele registreerujatele tavahind 59 € + km (70,80 €).  Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km (12 €).


Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu