Sisukord

Veebiseminar - Nõuded arvele ja tehingute tõendamise probleemid

Jaga

Eeltutvustus

 • Mida tähendavad arvele kantud numbrid ja sõnad?
 • Kas iga arve kuulub tasumisele?
 • Kas arve on tehingu kinnitus ja aktsepteeritud arve poolte kokkulepe majandustehinguks?
 • Millist mõju on avaldanud arvete nõuetele toimunud seadusemuudatused?

Küsimusi seoses arvete ja tehingute tõendamisega esineb iga päev, mistõttu vaatame antud teemat lähemalt koos maksuspetsialist Tõnis Jakobiga.

Majandustehingute toimumise kohta koostatakse algdokument, mille alusel kajastatakse tehingud raamatupidamises. Ostja ja müüja vahel tehtud tehingute puhul vormistatakse arve. Arved on muutunud üheks kõige suuremaks maksuriski allikaks ja seetõttu on oluline arvestada arvele esitatavaid nõudeid ja sellealast kohtupraktikat.


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on käsitleta arvele esitatavaid nõudeid ja tehingute tõendamise probleeme, mis on maksustamisel muutunud eriti oluliseks lähtudes viimas aja kohtupraktikast.


Sihtrühm

Organisatsioonide juhid, pearaamatupidajad, raamatupidajad ning assistendid.


Teemad

Arved ja algdokumendid maksustamisel.

 • Käibemaksuseaduse nõuded arvele.
 • Tulumaksuseaduse nõuded algdokumendile.
 • Raamatupidamise seadusest tulenevad nõuded algdokumendile.
 • Milles seisneb nende peamine erisus?
 • Maksustamise nüansid kui algdokument ei ole korrektne.
 • Kas algdokumenti saab ostja täiendada ja millal nõuda uut arvet?
 • Nõuded arvele ja tehingute tõendamise probleemid.
 • Arvel kajastatud muu info ja kas ainult arvest piisab.
 • Kohtupraktika arvete teemal.

Aeg ja maht

1. veebruar 2018, kell 10.00 - 11.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne veebiseminari algust. Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas. Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tõnis Jakob 113x113

Tõnis Jakob on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.

 

 


Maksumus

Registreerudes kuni 26. jaanuarini 2018 on veebiseminari soodushind 49 € + km (58,80 €) ning hilisematele registreerujatele tavahind 59 € + km (70,80 €).  Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km (12 €).


Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270
+ 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee
 

 

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Akti saatmine tellijale

Tõenäoliselt on käesolevaks ajaks juba ehitusturul valitsevaks arusaamaks, et tööd on tellija poolt vastu võetud siis, kui allkirjastatud on tööde üleandmise-vastuvõtmise akt. Juhul, kui tellija allkirja aktil ei ole, siis saab tööd üle antuks lugeda, kui tellija on jätnud akti allkirjastamata alusetult. Miks akti esitamine on oluline, on kirjutatud juba ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.