Sisukord

Veebiseminar - Mask, vaktsineerimine ja teiste töötervishoiu kulude maksustamine COVID-19 leviku tingimustes

Jaga

Eeltutvustus

Nakkushaigused, eelkõige koroonaviirusega seotud nakatumised, seavad asutustele ja ettevõtetele igapäevaselt uusi väljakutseid ning panevad mõtlema ka kaasnevale maksukohustustele. Tööandjad teevad nakatumise vältimiseks töötervishoiu ja tööohutusega seotud kulutusi, kuid ei ole kursis, millised dokumendid peaksid tal olema, et maksuhaldur ei käsitaks tema poolt tehtud kulutusi erisoodustuse või ettevõtlusega mitteseotud kuluna.

Ootame Teid 15. jaanuaril kell 9.00 osalema veebiseminaril, kus vastame enamlevinud küsimustele töötervishoiu ja tööohutusega seotud kulude osas:

 • Kas kohustulik maskikandmine on tööandja ja/ või töötaja rahaline kohustus?
 • Kas vaktsineerimine on tööandja ja/ või töötaja rahaline kohustus?
 • Esmaabivahendid ja ravimid  - maksuga või maksuta?
 • Kuidas reageerida töötervishoiu arsti soovitustele?
 • Millised kulud tööolmele ja meetmed nakatumise vältimiseks on maksuvabad?

Olete lahkesti palutud 15. jaanuaril kell 9.00 osalema veebiseminaril, kus räägime töötervishoiuga seotud kulude maksustamisest ja erisoodustusest. 
Vastame Teie küsimustele ja anname Teile professionaalset nõu! 

Kõik, kellel puudub võimalus seminari jälgida reaalajas, saavad lunastada veebiseminari salvestiste järelvaatamise õiguse. 


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ettevõtte omanikele, tegevjuhtidele ja raamatupidajatele ülevaade, milliste töötervishoiualaste kulutuste tegemine toob kaasa täiendava maksukohustuse.


Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, raamatupidajad, finantsjuhid, töökeskkonnaspetsialistid jt 


Teemad

Evelyn Liivamägi käsitleb veebiseminaril peamisi valdkondi, kus võib tekkida maksukohustus:

 • riskianalüüs ja tegevuskava
 • vaktsineerimine
 • esmaabivahendid ja ravimid
 • töötervishoiuarsti soovitused
 • tööriided ja mask
 • tööolme jpm
Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 15. jaanuaril 2020 kell 9.00–10.00.
(1 astronoomiline tund)

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida seminari 30-päevane järelvaatamise õigusPalume sellisel juhul registreerumisel märkida lisainfo lahtrisse „ei osale reaalajas. Soovin järelvaatamist“.


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

 

Pildid / - Evelyn Liivamägi, 2020

Evelyn Liivamägi, Maksu- ja Tolliamet

 

Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerumisel kuni 12. jaanuarini kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €) ning hiljem tavahind 79  € + km (94,80 €) osaleja kohta.

Lisaks on kõigil veebiseminaril osalejatel võimalus osta 30-päevane veebiseminari järelvaatamine hinnaga 12 € +km (14,40 €). Täiendava järelvaatamise eelis on võimalus ülekorrata Teie jaoks kõige olulisem info. Videot saate järele vaadata Teile sobival ajal ja kohas ning piiramatu arv kordi!

Kõigil, kes veebiseminari reaalajas vaadata ei saa, on võimalus tellida seminari 30-päevane järelvaatamise õigus hinnaga 59 € + km. Palume sellisel juhul registreerumisel märkida lisainfo lahtrisse „ei osale reaalajas. Soovin järelvaatamist“.

Veebiseminari järelvaatamine toimub Addenda e-akadeemias. Veebiseminari salvestis on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

ligipääsu veebiseminarile, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Väljastame e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+ 372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - ETÜ 2013 - tellija maksekohustus

Sel korral käsitleme Ehituse töövõtulepingute üldtingimuste (ETÜ 2013) regulatsioone, mis käsitlevad tellijapoolse maksekohustuse tekkimist ja selle rikkumist. Valdavalt akteeritakse ehitustöid igakuiselt vaheaktidega/rahaliste aktidega ning vastavalt teostatud töö proportsioonile esitab töövõtja ka tellijale arve. Juhul, kui tasumine on aga kokku lepitud maksegraafiku ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.