Sisukord

Veebiseminar - Lõksud, mis varitsevad ettevõtjat, kes ei tunne konkurentsiseadust

Jaga

Eeltutvustus

Ettevõtjad küsivad tihti, milleks mulle teadmised konkurentsiõigusest, kui ma olen olnud edukalt turul ning konkurentsivõitluses juba aastaid või siis vajadusel loen seadust ja oskan seda isegi rakendada. Tegelikkus on paraku selline, et konkurentsiõigus erineb oluliselt muudest õigusvaldkondadest ning pelk seaduse lugemine targemaks ei tee. Konkurentsiõiguses on sageli nii, et üks ja sama tegevus on ühele isikule lubatud samas kui teise isiku osas on see seadusega keelatud. Näiteks ettevõtja, kelle turuosa vastaval kaubaturul ei ole suur võib vabalt valida, kellega ja mis tingimustel äri teeb ja kui äripartner ikka ei meeldi, siis isegi keelduda äritehingust. Samas suure turuosaga ettevõtja endale sellist käitumist reeglina lubada ei saa, vähemalt mitte võtmata riski, et teda süüdistatakse turgu valitseva seisundi kuritarvitamises. Samuti kui äris on koostöö konkurentidega vahel lausa edu pandiks, siis konkurentsiõiguse vaatevinklist peab iga ettevõtja hoolega jälgima, missugust koostööd ja kellega tehakse, vastasel juhul võib ettevõtja endalegi ootamatult saada kuriteosüüdistuse või halvimal juhul lausa kurjategija staatuse.

Meie koolitus on suunatud ettevõtete juhtivtöötajatele (eelkõige juhid ja müügispetsialistid) ning selgitab põhireegleid, mida tohib ja mida ei tohi teha Eesti ja Euroopa turul konkureerides. Koolitusel õpime konkurentsiõigust kohaldama praktiliste näidete varal. Arutame ja analüüsime Eesti viimase aja põnevamaid kohtukaasuseid (sh Liviko kartelli ja RMK metsaveo kartelli  ning Eesti Posti turgu valitseva seisundi kuritarvitamise kaasuseid) ja mis peamine õpime nendest.

Kindlasti käsitleme ka järelevalvega seotud küsimusi. Anname näpunäiteid juhuks kui ettevõtja on sattunud Konkurentsiameti ja Prokuratuuri huvivälja ja teda ähvardab läbiotsmine. Eelkõige saab koolitusel selle teadmise, kuidas sellises olukorras käituda.


Sihtrühm

Ettevõtete juhtivtöötajad - eelkõige juhid ja müügiinimesed.


Teemad

• Kartell – mis see on? Missugusel juhul on tegemist tavapärase tehingute tegemise situatsiooniga ja missugusel juhul on tegemist kartelli kokkuleppega?
• Kas suure turuosa omamine on hea või halb? Mida ma pean teadma ja kuidas ettevõtjana käituma, kui minu turuosa asjaomasel turul on üle 40%.
• Konkurentsireeglite rikkumisega kaasnev vastutus.
• Kuidas käituda ”kutsumata” külalistega, ehk mida teha kui Konkurentsiamet või Prokuratuur on ukse taga ja nõuab läbiotsimise lubamist?
• Praktilised näited kohtupraktikast. Analüüsime ja arutame Liviko „viina“ kartelli, RMK „metsaveo“ kartelli  ning Eesti Posti turgu valitseva seisundi kuritarvitamise kaasuseid.


Aeg ja maht

05. september 2012 kell 11.00 - 12.30


Toimumiskoht

Koolitus toimub internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Enne veebiseminari saadetakse link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal teile sobivas kohas.
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Evelin_ Parn-Lee
Evelin Pärn-Lee
on hinnatud konkurentsiõiguse asjatundja, kes on ettevõtjaid nõustanud konkurentsiõigusega seotud kaasustes enam kui 10 aastat. Vandeadvokaadina nõustab ta ettevõtjaid kõikides konkurentsiõigust puudutavates küsimustes -  annab õigusarvamusi, esindab kohtus ning koolitab ettevõtjaid.

Lisaks nõustamisele vandeadvokaadina on Evelin Pärn-Lee tegev ka konkurentsiõiguse lektorina Tallinna Tehnikaülikoolis. Alates käesolevast aastast on Evelin Pärn-Lee ka Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna doktorant, kus tema uurimisobjektiks on konkurentsiõiguse ja majanduse omavahelised suhted väikeste avatud turumajandusega riikides nagu seda on Eesti.


Maksumus

49 € + km osaleja kohta.
 
Peale arve tasumist saadetakse veebiseminari link, mille kaudu sisenetakse vahetult enne veebiseminari algust Addenda veebiseminari keskkonda.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Danske Bank A/S Eesti filiaali enne veebiseminari toimumist.


Lisainfo

Registreerida koolitusele saate end meie kodulehel vajutades nuppu Registreeri koolitusele.
Enne veebiseminari saadetakse Teile vastav sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 10 minutit enne veebiseminari algust.
 
Lisainformatsioon

Pildid / - Diana_Nõmmik 113x150

Diana Nõmmik,
Addenda OÜ, koolitusjuht
tel 58 09 14 04; 664 64 20                   
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.