Sisukord

Veebiseminar - Kuidas peavad juhid lugema majandusaasta aruannet

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Ettevõtte korrektne majandusaasta aruanne on olnuline ettevõtte maine kujundamisel. Kuna majandusaasta aruande esitamise eest vastutab juhatus, siis oleks hea kui kõik juhid saaksid aru, mis ühe või teise numbri taga täpsemalt kajastub. Veebiseminar annab Anne Nuut juhtidele nippe, et milliseid numbreid kontrollida ja millele tähelepanu pöörata aruande kontrollimisel. Kuidas peaksid juhid oskama lugeda majandusaasta aruannet ja milliste selle koostamiseks eelnevate tegevuste juures peaksid nad kindlasti osalema.


Eesmärk

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

  • teab, millele tähelepanu pöörata aruande koostamisel
  • oskab analüüsida, kas aastaaruande bilansis ja kasumiaruandes kajastatud näitajad on õiged
  • teab, milline on hea ja hästi loetav majandusaasta aruanne

Sihtrühm

Juhid ja kõik teised, kes on seotud majandusaasta aruande koostamisega.


Teemad

Anne Nuut käsitleb veebiseminaril järgmisi teemasid:

  • millised nõuded majandusaasta aruandele esitab raamatupidamise seadus
  • milliseid täiendavaid nõudeid esitavad raamatupidamise aastaaruandele rahandusministri määrusega välja antavad Raamatupidamise Toimkonna juhendid (RTJ)
  • kuidas saab juht veenduda, et raamatupidamise aastaaruande bilansis ja kasumiaruandes kajastatud näitajad on õiged? Kuidas neid analüüsida
  • kas majandusaasta aruande koostamine kõigis selle erinevates etappides on ainult raamatupidaja kohustus
  • mida peab juht tegema ning milliste majandusaasta aruande koostamisele eelnevate tegevuste juures on juhtidel kindlasti  vaja osaleda ja võtta vajadusel vastu olulisi otsuseid
  • kuidas saab juht veenduda, et aruandes toodu on õige ja vastab majandusaasta aruandele esitatud nõuetele
  • milline on hea ja hästiloetav majandusaasta aruanne

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 5. märtsil 2020 kell 10.0011.30.
(2 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

Pildid / - Anne Nuut

Anne Nuut, ANTIMAR Audiitorid OÜ juhatuse liige ja vandeaudiitor

 

Anne Nuut on lõpetanud TPI raamatupidamise erialal ja tegelenud sellel alal kogu elu. Olles audiitor, puutub ta oma töös pidevalt kokku raamatupidajate murede ja probleemidega. Aastaid on ta olnud ka koolitajaks erinevatel raamatupidajatele suunatud kursustel ja koolitustel.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

Registreerides kuni 20. veebruarini 2020 kehtib soodushind 59 € + km (70,80 €), hiljem tavahind 79 € + km (94,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270
+ 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Garantii olemus

Juba 2015. a kadus koos uue ehitusseadustiku jõustumisega seadusest tuleneva ehitise garantii nõue. Seetõttu on oluline ehituse töövõtulepingutes garantii tingimustes kokku leppida. Kuna tellija enam seadusest  tuleneva garantiiga kaitstud ei ole, on ka garantii üle tekkivaid vaidluseid järjest rohkem. Järgmises paaris uudisnupus käsitlemegi garantiid. Seekord ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.