Sisukord

Dividendide ja omakapitali väljamaksete maksukäsitlus ja probleemid

Jaga

Eeltutvustus

Ootame Teid osalema veebiseminaril, kus käsitleme dividendide ja omakapitali väljamaksete problemaatikat maksu- ja ka raamatupidamisarvestuses!


Eesmärk

Anda ülevaade dividendide ja omakapitalist tehtavate väljamaksete maksukäsitlusest, raamatupidamiskäsitlusest ja õiguslikust taustast ning uuematest muudatustest!


Sihtrühm

Eraettevõtete pearaamatupidajad, raamatupidajad, finantsjuhid, juhid.


Teemad

  • TuMS muudatused dividendide maksustamisel (1.11.2016) ja TSD muudatused selles osas.
  • Dividendide ja omakapitalist tehtavate väljamaksete maksukäsitlus.
  • Vaba omakapitali ja seotud omakapitali väljamaksmise võimalused ja sellega kaasnevad maksukohustused ja maksuplaneerimise võimalused.
  • Välismaalt saadud dividendide maksuarvestus.
  • Aktsia- või osakapitali, kohustusliku reservi ja ülekursi väljamaksmise võimalused.
  • Aktsionäri või osaniku maksukohustused seoses saadud äriühingu omakapitalist tehtud väljamaksetega.
  • Juhatuse liikme tasu ja dividendi vahekord ning tehingu ümberklassifitseerimise riskid.
  • Dividendide raamatupidamisarvestus.

Aeg ja maht

18. mai 2017, kell 10.00 - 12.00.


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus). Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.  Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €. Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).

Samuti on võimalik antud koolitust kuulata Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Registreerimisel palume lisada "osalen veebiseminaril". Enne koolitust saadetakse teile vastav unikaalne sisenemise link, mille kaudu pääseb veebiseminari keskkonda alates 20 minutit enne koolituse algust. Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas. Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning mugavaks kuulamiseks kõrvaklappe.


Koolitajad

Pildid / - Tonis_Jakob
Tõnis Jakob
on OÜ Marisett juhataja ja juhtiv maksukonsultant ning vandeaudiitor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1974. aastal kiitusega ning on töötanud Võru Rajooni TK Rahandusosakonna juhatajana (1975 – 1982), Rahandusministeeriumi  Riigitulude Valitsuse juhatajana (1982 – 1990), Maksuameti peadirektori asetäitjana (1990 – 1994), Ernst & Young juhtiva maksukonsultandina ja audiitorina (1994 – 2010) ning KPMG-s juhtiva maksukonsultandina (2010 – 2011) enne OÜ-s Marisett tööle asumist. Tõnis Jakob on osalenud lektorina mitmetel raamatupidamise ja maksustamise teemalistel avalikel koolitustel ja seminaridel  ning on olnud ülikoolides maksustamise õppejõud. Ta on vannutatud audiitor alates 1994. aastast ning olnud 1994 – 2008.a. Eesti Audiitorkogu juhatuse liige. Tal on laialdane kogemus nii Eesti siseses kui rahvusvahelises maksunõustamises ja maksude planeerimisel erinevate tehingute osas. Tal on pikaajaline kogemus maksuarvestuse nõustamisel ja maksuauditis.


Maksumus

Registreerudes kuni 10. maini 2017 on veebiseminari soodushind 49 € + km (58,80 €), hilisematele registreerujatele tavahind 59 € + km (70,80 €). Kõigil seminaril osalejatel on võimalik ka osta 30 päevane järelkuulamise õigus, mille hind on 10 € + km (12 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v
Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu