Sisukord

Varude juhtimise ja ostuprotsessi auditeerimine

Jaga

Eeltutvustus

Ettevõtte omanikud ja tegevjuhtkond soovivad kindlust ja nõu, kuidas läbi oma tegevuse jätkuva parendamise vähendada varudega seotud kulusid ja käibekapitali lukustamist varude alla, tagades maksimaalse kaupade saadavuse. Aeglase majanduskasvu tingimustes on nii riigi- kui erasektoris oluline hoida varude all vahendeid kinni võimalikult vähe, samas tuleb tagada piisav varude olemasolu. Samuti on käibekrediidi puuduses varud üks võimalus käibevahendite vabastamiseks. Samas on suurim osa pettustest maailma uuringute kohaselt seotud kas varade väärkasutused või varade väärkasutuse ja korruptsiooni  koostoimes toimuva pettusega.
Et aga juhtkonnale nõu anda või isa vastavas valdkonnas töötades parimat tulemust saavutada, tuleb teada peamisi varude prognoosimisega seotud meetodeid. Samuti on oluline mõista ostu- ja varude juhtimise protsessi ja nendega seotud riske. Vähetähtis ei ole ka varade inventuuri läbiviimine kvaliteetselt ning seeläbi tagada varade säilimiseks loodud sisekontrollisüsteemide toimimine. Koolituse käigus käsitlemegi kõiki antud teemasid.


Sihtrühm

Siseaudiitor, välisaudiitor, riskijuhid, kvaliteedijuhid ja ISO siseaudiitorid, protsesside kujundamise või hindamisega seotud töötajad ning teised organisatsiooni ostu-, logistika- ja varude juhtimise protsessidega seotud töötajad.


Teemad

I moodul – varude õiglane suurus ja prognoosimine

 • Varude roll ettevõtte üldises väärtusloomes
 • Klassikaline ostuprotsess organisatsioonis
 • Enamlevinud kvantitatiivsete ja kvalitatiivsete prognoosimismeetodite ülevaade
 • Ülevaade tarneahela integreeritud planeerimise ja juhtimise metoodikast - Sales and Operations Planning (S&OP)
 • Mis on „Lean“ ning millised on selle seosed varudega
 • Õiglaste varude suuruse arvestamise meetodid

II moodul – varade inventuuri olulisus

 • Varude õiglane kajastamine ja inventeerimise kvaliteet
 • Inventuuri protsessi vead, mis viivad kadude mittetuvastamiseni
 • Lood varudega seotud pettustest

III moodul  - ostu- ja varude juhtimise protsessi puudused ja riskid

 • Auditite käigus tuvastatud puudused varudega seotud protsessides
 • Varude juhtimisega seotud kõrged riskid
 • Ostuprotsessi ülesehituse vead
 • Enimlevinud ja realiseerunud riskid ostuprotsessides

Koolitust võib kajastada CPE tundidena.


Aeg ja maht

3. november 2017, kell 10.00 - 17.00.

10.00 - 11.30 I moodul
11.30 - 11.45 kohvipaus
11.45 - 12.30 I moodul jätkub
12.30 - 13.30 lõuna
13.30 - 15.00 II moodul
15.00 - 15.15 kohvipaus
15.15 - 16.45 III moodul
16.45 - 17.00 kokkuvõte


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass (Tammsaare Ärikeskus, A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn, II korrus).

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Riho Antsmäe

I moodul. Riho Antsmäe. Riho on tegutsenud prognoosimise, S&OP ja ostuvaldkonna avaliku koolitajana mitmeid aastaid tehes koostööd Ariko, Sensei, jt. Samuti on ta olnud lektoriks Logistika aastakonverentsil. Riho on omandanud magistrikraadi rahvusvahelises ärijuhtimises ning töötanud logistika-, operatsioonide-, ostu- ja müügijuhina alates 1998. a. Oma pikast praktikast Eesti suurimates toiduainete tööstuse (Leibur, Paulig, Coca-Cola HBC) ja –ekspordi ettevõtetes tulenevalt on tema koolitused praktilised ning eluliste näidetega. Riho on läbi aastate koolitanud ennast erinevatel ostu- prognoosimise ja operatiivjuhtimisalastel koolitustel nii Eestis kui välisriikides. Hetkel töötab Riho suuri varusid omava ettevõtte tegevjuhina.

Pildid / - Siiri Antsmäe
II moodul ja III moodul. Siiri Antsmäe, Grant Thornton Balticu Baltikumi riskijuhtimisteenuste valdkonna juht. Tal on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust sektorist ning ta on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on ta koostööd teinud Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega. Siiri sooritas ingliskeelse CGAP eksami 2011. a suvel ning CIA eksami viimase mooduli 2016. a kevadel.


Maksumus

Registreerides kuni 31. oktoobrini 2017 on soodushind 179 € + km, hilisematele registreerujatele tavahind 239 € + km. Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, elektroonilist tunnistust, lõunasööki, kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 58 043 270 | + 372 670 66 06
helen.tammesalu@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu