Sisukord

Veebiseminar - Vääramatu jõud ehituslepingutes. 0,9 TP

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Seoses Eestis kehtestatud eriolukorraga on päevakorras ka ehituslepingute täitmist puudutavad küsimused. Kas ja millistel juhtudel saab lepingu osapool tugineda vääramatu jõu asjaolule ja seeläbi vabaneda oma lepingujärgsete kohustuste täitmisest? Kuidas teavitada vääramatu jõu rakendamisest? Nendele küsimustele saate vastustused kui osalete 16. aprillil kell 14.00 - 15.00 Martina Proosa veebiseminaril!

Veebisminari läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Veebiseminar annab 0,9 TP (täiendõppe punkti).


Eesmärk

Veebiseminari eesmärk on anda ülevaade vääramatu jõu kohaldamisest ehituslepingute korral.

Õpiväljunditena veebiseminari läbinu:

  • teab, mis on vääramatu jõud ehituslepingute korral
  • teab vääramatu jõu kohaldamise eelduseid ja rakendamise võimalusi ning tagajärgi

Sihtrühm

Ehitusettevõtete juhid, ehitusspetsialistid, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.


Teemad

Martina Proosa käsitleb veebiseminaril järgnevaid teemasid:

  • vääramatu jõu mõiste
  • vääramatu jõu kohaldamise eeldused ja rakendamise võimalused 
  • kuidas teavitada vääramatu jõu rakendamisest 
  • tagajärjed
  • vääramatu jõu klauslid töövõtulepingutes (ETÜ 2013 ja FIDIC)

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Veebiseminar toimub 16. aprillil 2020 kell 14.00–15.00.
(1 astronoomiline tund)


Toimumiskoht

Veebiseminar toimub Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas. Saadame Teile lingi, mille kaudu pääsete veebiseminarile 20 minutit enne algust. Veebiseminari saate jälgida tööl, kodus või mujal Teile sobivas kohas.


Koolitajad

 

Pildid / - Martina Proosa

MARTINA PROOSA, AS MERKO EHITUS EESTI JURIST

Martina Proosa on juristina tegutsenud üle kahekümne aasta, sellest ruumilise planeerimise ja ehitamise valdkonnas enam kui kümme aastat. Selle aja sisse mahub töö juristina advokaadibüroos ja ühes Eesti suurimas ehitusfirmas ning õiguskantsleri nõunikuna. Ta on olnud planeeringute osakonna juhataja siseministeeriumis, kus tegeles nii õigusloomega - osales planeerimisseaduse ja muude õigusaktide väljatöötamises -, planeeringute järelevalvega kui ka muude planeerimisosakonna ülesannetega. Igapäevase töö kõrvalt on Martina kirjutanud artikleid ning kaks ehitusseadustikku ning planeerimisseadust tutvustavat raamatut sarjas Kinnisvarakool. Lisaks on viinud läbi hulgaliselt koolitusi, muu hulgas sisekoolitusi kohalikes omavalitsustes. 


Meetodid

Loeng, arutelu.


Maksumus

Registreerides kuni 9. aprillini 2020 kehtib soodushind 49 € + km (58,80 €), hiljem tavahind 59 € + km (70,80 €).
Kõigil veebiseminaril osalejatel on võimalus osta 30 päevane veebiseminari järelkuulamine hinnaga 12 € + km (14,40 €). 

Veebiseminari järelkuulamine toimub Addenda OÜ e-õppe keskkonnas. Veebiseminari salvestis  on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on veebiseminari vaatamine vastavalt kehtivale hinnale ning väljastame sellekohase koolitusarve.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Veebiseminarile registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Veebiseminarist loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne veebiseminari toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% veebiseminari maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - 2014 Helen Tammesalu v

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+ 372 670 6606
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Garantii vastuväited

Kuna majandus- ja kutsetegevuses sõlmitud lepingute puhul ei tulene enam seadusest garantii andmise kohustust, on vaidlused garantii üle võrreldes varasemaga märkimisväärselt kasvanud. Palju eriarvamusi tekitab ka küsimus, kuidas edukalt garantii realiseerimist takistada. Kuna garantiileping on ülejäänud lepingust sõltumatu (isegi, kui garantiikokkulepe paikneb ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.