Sisukord

Töölepingu korraline ja erakorraline lõpetamine. Kahju hüvitamine (2,7 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

Reedel, 31. märtsil 2023 kell 10.00 ootame Teid osalema veebiseminarile, kus anname põhjaliku ülevaate töölepingu korralise ja erakorralise lõpetamisega seonduvatest küsimustest. Majanduslik ebakindlus on taas teravalt päevakorrale tõstnud töösuhetega seotud küsimused: lepingu lõpetamise, sh valedal alustel lepingu lõpetamine, aga ka selle sisu- ja vorminõuetega seotud küsimused ning koondamisega seotud küsimused.
Samuti räägime koolitusel, milliste rikkumiste korral on õigus nõuda kahju hüvitamist töötajalt, milline on töötaja seadusjärgne vastutus ja milline saab olla lepingu kokkulepitud vastutus. Kuidas saab kahjuhüvitist töötaja töötasuga tasaarvestada?
 
Veebiseminaril räägime läbi praktiliste näidete ja aktuaalse kohtupraktika teema puusta ja punaseks! Vastuseta ei jää ükski küsimus!
 
Kõik, kellel puudub võimalus koolitust jälgida reaalajas, saavad lunastada veebikoolituse salvestiste järelvaatamise õiguse. 

Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda ülevaade sellest, millised on tööandja kohustused ja riskid ning töötaja õigused seoses töölepingu lõpetamisega ja lõppemisega, sh käsitleme koondamisega seonduvaid küsimusi ning erakorralise töölepingu lõpetamise korral töötaja vastutusega seonduvaid sätteid. Toome Teieni kõige värskema kohtupraktika!
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • omab ülevaadet töölepingu erinevatest lõppemise alusest, sh koondamisest
 • teab, mida teha, kui töötaja rikub oma kohustusi ja/ või tekitab kahju
 • tunneb töölepingu ülesütlemise eeldusi ja ülesütlemise sisu- ja vorminõudeid
 • teab kahju hüvitamisega seonduvaid sätteid ning kuidas saab kahjuhüvitist töötaja töötasuga tasaarvestada.

Sihtrühm

Tööandjad ning tööandja esindajad, personalijuhid ning personaliarvestuse pidajad, raamatupidajad, palgaarvestajad


Teemad

Jaanika Reilik-Bakhoff käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • millised on töötaja kohustused?
 • millised on tööandja kohustused?
 • töötaja kahju hüvitamine kohustuste rikkumisel – seadusest tulenev vastutus ja varalise vastutuse kokkulepe
 • töölepingu lõppemise erinevad alused, sh töölepingu korraline ja erakorraline lõpetamine
 • koondamise põhilised reeglid, sealhulgas kollektiivne koondamine ja suhtlus Töötukassaga
 • lepingu ülesütlemise etteteatamistähtajad, ülesütlemise eeltingimused (hoiatamine, teise töö pakkumine, töötaja koolitamine, töö ümber korraldamine)
 • dokumentide vorminõuded
 • töölepingu ülesütlemise piirangud
 • töölepingu ülesütlemise vaidlustamine
 • ülevaade aktuaalsest kohtupraktikast
   

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 31. märtsil 2023 kell 10.00–12.00
(2,7 akadeemilist tundi)

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Jaanika Reilik Bakhoff

Jaanika Reilik-Bakhoff, advokaadibüroo Pallo & Partnerid vandeadvokaat

Jaanika Reilik-Bakhoff on tegelenud tööõigus küsimustega juba ca 10 aastat, esindades nii töötajaid kui tööandjaid, olles kursis nii mõlema osapoole vajadustega. Praegusel hetkel tegeleb Jaanika Reilik-Bakhoff lisaks vaidluste lahendamistele ka palju korrektse dokumentatsiooni koostamisega ning vaidluste ennetamisega.
Jaanika Reilik-Bakhoff on seisukohal, et enamik töövaidlusi on seotud halva kommuniaktsiooniga või valesti koostatud dokumentatsiooniga. Tööõiguses on võimalik paljusid stsenaariume ette näha ning riske vajalikul määral minimaliseerida. Kui tööõiguses järgida õigeid protseduure ning vajalikud dokumendid õigesti vormistada, on võimalik üsna vaidluste vabalt tööelu nautida.
Koolitajana proovib Jaanika leida alati vastuseid osalejate küsimustele, vajadusel neid ka pärast koolitust täpsustades ja eraldiseisvalt vastates!

Meetodid

Loeng, praktilised näited.
Anname Teile professionaalset nõu ja vastame Teie küsimustele!


Maksumus

Registreerides kuni 28. märtsini 2023 kehtib soodushind 109 € + km (130,80 €), hiljem tavahind 135 € + km (162,00 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 14 € + km (16,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - Kristina Paal 113x150

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigikohus muutis töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaja osas oma varasemat seisukohta

Töövaidluse lahendamise seaduse § 58 lõikes 1 on sätestatud, et töövaidluskomisjoni (TVK) otsusega mittenõustumisel võivad pooled pöörduda sama töövaidlusasja läbivaatamiseks kohtusse. Kohtusse tuleks pöörduda 30 kalendripäeva jooksul arvates töövaidluskomisjoni otsuse saamisest. Varasemas kohtupraktikas on Riigikohus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.