Sisukord

Struktuuritoetuste tagastusnõuete vältimine

Registreeri koolitusele
Jaga

Eeltutvustus

Struktuuritoetuste kasutamise reeglistik on spetsiifiline. Eksimused toetuse taotlemisel, hangete ettevalmistamisel ja läbiviimisel on sagedased ning võivad kaasa tuua finantskorrektsiooni. Auditid tulevad üldjuhul ootamatult, selle läbiviimisega kaasneb suur pinge, kuna küsimused hangete läbiviimise ja hankelepingu täitmise osas on mahukad ja detailsed. Igal vastusel ja esitatud dokumendil on suur tähendus. Enamlevinud probleemide teadvustamine aitab tagastusnõuete riske maandada. 


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda praktilisi nõuandeid finantskorrektsioonide riskide maandamiseks, s.h hangete paremaks ettevalmistamiseks, läbiviimiseks, hankelepingute täitmise jälgimiseks ja dokumenteerimiseks, samuti auditi tegijatega suhtluseks. Koolituse käigus tutvustatakse tüüpilisemaid eksimusi ja vaidlustuspraktikat. Eluliste näidetega püütakse selgitada kuidas enda õigusi parimal viisil kaitsta.

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

 • omab ülevaadet struktuuritoetuste ebaõige kasutamise tagajärgedest
 • oskab hoiduda vigadest hangete läbiviimisel
 • orienteerub asjakohases õiguslikus regulatsioonis ja on kursis kohtupraktikaga

Sihtrühm

Toetuste saajate esindajad, projektijuhid, konsultandid, hangete läbiviijad.


Teemad

Margo Lemetti käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

 • finantskorrektsioonide peamised põhjused ja õiguslikud alused
 • hankeprotsessi erinevates etappides esinevad eksimused ja sellest tulenevad tagajärjed
 • tagastusnõuete riskide maandamise võimalused
 • kuidas tulemuslikult suhelda struktuuritoetuse kasutamise küsimustes, s.h auditi korral
 • kohtupraktika
 • tagastusnõuete vaidlustamine

Koolituse täies mahus läbinud osalenule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 80%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 29. aprillil 2020 kell 10.00–13.15.
(4 akadeemilist tundi)

Koolituse päevakava:
09.30–10.00 hommikukohv
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt. Parkimine kuni 2 tundi on ärikeskuse külastajatele tasuta. Seda eeldusel, et külastaja ise on registreerinud sõidukinumbri Tammsaare Ärikeskuse fuajees. Oluline on silmas pidada, et sama sõidukit saab registreerida üks kord päevas. Tasuta parkimisaja möödumisel või pikemaajalisel parkimisel tuleb iga alustatud 30 minuti eest maksta 1 € ning päevatasu maksimummääraks on 10 €. Tasuta parkimisaeg ei kehti PPA sissepääsust üle tee sõidutee ääres asuval kuuel eraldi tähistatud parkimisalal, kuhu parkides tuleb tasu koheselt maksta. 

Parkimise eest tasumiseks on kaks võimalust:

 • kasutades M-parkimise teenust
 • kasutades parkimisalal asuvat makseautomaati, mis aktsepteerib nii sularaha kui kaardimakseid

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu). Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Margo-Lemetti 2020

Margo Lemetti, advokaadibüroo Derling Primus vandeadvokaat ja partner

Margo Lemetti on advokaadibüroo Derling Primus vandeadvokaat ja partner. Margo peamised tegevusvaldkonnad on vaidluste lahendamine, riigihanked ja äriõigus. Margo on esindanud arvukalt kliente riigihangete ettevalmistamisel, läbiviimisel ja erinevate riigihankealaste vaidluste lahendamisel. Margol on ka laialdane kogemus struktuuritoetuste tagastusnõuete vaidluste lahendamisel nii kohtueelses- kui kohtumenetluses, muuhulgas on Margo kaitsjaks mitmetes toetuse saajate üle peetavates soodustuskelmuse kriminaalasjades. Igapäevatöös on Margo nõustanud lisaks era- ja avaliku sektori toetuste saajatele ka tagastusnõudeid esitavat rakendusüksust. Margo Lemetti on hinnatud lektor ning mitmete õigusalaste raamatute kaasautor.


Meetodid

Aktiivne loeng koos arutelude ja praktiliste kaasuste näidetega.


Maksumus

Registreerides kuni 15. aprillini 2020 kehtib soodushind 149 € + km (178,80 €), hiljem tavahind 179 € + km (214,80 €). 
Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi koolitusmaterjale, elektroonilist tõendit, kohvipause.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame kinnituse ja koolitusarve. Addenda OÜ väljastab e-arve kohuslastele seadusega vastava arve 24 tunni jooksul e-arvete keskkonda.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 5809 1404
+ 372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Garantii olemus

Juba 2015. a kadus koos uue ehitusseadustiku jõustumisega seadusest tuleneva ehitise garantii nõue. Seetõttu on oluline ehituse töövõtulepingutes garantii tingimustes kokku leppida. Kuna tellija enam seadusest  tuleneva garantiiga kaitstud ei ole, on ka garantii üle tekkivaid vaidluseid järjest rohkem. Järgmises paaris uudisnupus käsitlemegi garantiid. Seekord ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.