Sisukord

Struktuuritoetuste tagasinõuded riigihangete reeglite eiramisel

Jaga

Eeltutvustus

Struktuuritoetuste kasutamise auditid tulevad üldjuhul ootamatult, selle läbiviimisega kaasneb suur pinge ja tagajärjed on sageli negatiivsed. Küsimused hangete läbiviimise ja hankelepingu täitmise osas on mahukad ja detailsed. Igal vastusel ja esitatud dokumendil on suur tähendus. Peamised tagastusnõuded on tingitud vigadest riigihangete läbiviimisel. Tagastusnõuete vaidlustamise protsess on spetsiifiline ja aeganõudev.


Eesmärk

Koolituse eesmärk on anda praktilisi nõuandeid hanke paremaks ettevalmistamiseks, hanke läbiviimiseks, hankelepingu täitmise jälgimiseks ja dokumenteerimiseks, samuti auditi tegijatega suhtluseks.
Koolituse käigus tutvustatakse tüüpilisemaid eksimusi ja vaidlustuspraktikat. Ühtlasi antakse soovitusi vigade vältimiseks ja tutvustatakse struktuuritoetustega seotud vaidluste etappe. Eluliste näidetega püütakse selgitada kuidas enda õigusi parimal viisil kaitsta.


Sihtrühm

Toetuste saajad, kontrolli läbiviijad, rakendusüksused.


Teemad

  • Toetuste tagastusnõuete peamised põhjused ja alused.
  • Hankeprotsessi erinevates etappides esinevad eksimused, s.h enamlevinud eksimuste kirjeldamine riigihanke planeerimisel, riigihanke läbiviimisel, hankelepingu täitmisel ja järeltegevustes.
  • Tagastusnõuete riskide maandamise võimalused.
  • Kuidas tulemuslikult suhelda struktuuritoetuse kasutamise küsimustes, s.h auditi korral. 
  • Tagastusnõuete vaidlustamine.

Aeg ja maht

25. mai 2017, kell 10.00 - 13.15.
(4 akadeemilist tundi)


Toimumiskoht

Addenda koolitusklass, Tammsaare Ärikeskus, A.H. Tammsaare tee 47, II korrus.

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui Rahumäe teelt.
Parkida on võimalik 2 tundi tasuta Tammsaare Ärikeskuse ees, seejärel iga järgnev pooltund 0.60 €.
Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Margo-Lemetti

Margo Lemetti on advokaadibüroo DERLING vandeadvokaat ja partner.
Margo Lemetti peamised tegevusvaldkonnad on vaidluste lahendamine, riigihanked ja äriõigus. Margo on esindanud arvukalt kliente riigihangete ettevalmistamisel, läbiviimisel ja erinevate riigihankealaste vaidluste lahendamisel. Margol on laialdane kogemus struktuuritoetuste tagastusnõuete vaidluste lahendamisel nii kohtueelses- kui kohtumenetluses. Igapäevatöös on Margo nõustanud lisaks era ja avaliku sektori toetuste saajatele ka toetuste tagastusnõudeid esitavat rakendusüksust. Margo Lemetti on hinnatud lektor ning mitmete õigusalaste raamatute kaasautor. 


Meetodid

Aktiivne loeng koos arutelude ja praktiliste kaasuste näidetega.


Maksumus

Registreerudes kuni 18. maini 2017 on soodushind 149 € + km (178.80 €), hilisematele registreerijatele tavahind 169 € + km (202.80 €).
Hinnasoodustus -10% kehtib kahele ja enamale osalejale ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Koolituse, koolitusmaterjale, kohvipausi.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palume teatada kirjalikult vähemalt 2 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Registreerimine ja lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
koolitusjuht
+ 372 580 91 404 | + 372 670 66 06
diana.nommik@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Tellija juhiste ja lepingu mahu seosest

Riigikohus andis eelmise aasta lõpus avaldatud lahendis juhiseid sellest, kuidas määratleda, kas konkreetne töö on lepingu mahuga hõlmatud või on tegemist lisatööga, mida tellija tasustab täiendavalt. Konkreetses asjas selgus pärast lepingu sõlmimist, et tulenevalt Muinsuskaitseameti nõuetest tuleb teha täiendavaid töid, mida esialgses hinnapakkumises ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.
Testi enda teadmisi! www.trainingweb.eu