Sisukord

Riskijuhtimine ja - hindamine strateegia loomisel COSO 2017 baasil. Praktikum (veeb)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

KOOLITUS TOIMUB NII VEEBIS KUI E-ÕPPES!

Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi.

E-õpe
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Eeltutvustus

COSO 2017 riskimudel erineb varasematest mudelitest seetõttu, et riskihindamist ei nähta kui negatiivsete ohtude otsimisena vaid riski mõiste on seotud uute võimalustega, mida saab rakendada uute võimalustena. Risk ei ole enam kui oht vaid kui võimalus ning riskijuhtimine on suunatud uutes olukordades, muutustega keskkonnas oma tegevust just nn positiivses vaates hindama. MIda ma saan teha uues turuolukorras, muutunud keskkonnas, uue strateegiaga. Teine oluline muutus on, et COSO uus riskimudel baseerub riskide hindamisele strateegia loomisel - uue strateegia või arengukava koostamisel hinnatakse riskid kõigi võimalike strateegiliste arenguteede osas, et leida parim edasine strateegia. Olukorras, kus meie ümber on toimunud olulised muutused viimasel paaril aastal, on organisatsioonid olukorras, kus kehtivad arengukavad ja strateegiad ei toimi enam ning on vaja koostada uued. Koolituse eesmärk ongi läbi praktiliste ülesannete saada teadlikuks, kuidas COSO 2017 mudeli alusel uue strateegia ja arengukava või tegevuskava koostamisel riskide hindamist kasutada kui lisandväärtust andvat juhtimise tööriista.


Eesmärk

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

  • osaleja tunneb COSO 2017 riskimudelit ning teab olulis erinevus 2004 mudeliga võrreldes
  • osaleja teab COSO 2017 riskimudeli komponente
  • osaleja on tutvunud erinevate raamistikega, mida rakendada strateegia ja riskihindamise läbiviimisel
  • osaleja on saanud praktilise kogemuse, kuidas rakendada riskihindamist strateegia loomisel

Sihtrühm

Riskijuhtimisest huvitatud spetsialistid, strateegi- ja arengukavade koostajad. 


Teemad

Siiri Viil käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

  • riskihindamine kui võimaluste kaardistamine ja rakendamine organisatsiooni arendamiseks
  • COSO 2017 mudeli tutvustus ning olulised erinevused võrreldes 2004 mudeliga
  • erinevate mudelite kasutamine riskihindamise ja strateegia koostamisel raamistikuna (ökosüsteem, EFQM jt)

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.


Aeg ja maht

Koolitus toimub 7. oktoobril 2022 kell 09.00–14.15.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituspäeva ajakava:
09.00–10.30 koolitus
10.30–10.45 paus
10.45–12.15 koolitus
12.15–12.45 paus
12.45–14.15 koolitus

Juhul, kui Te koolitusel reaalajas osaleda ei saa, on võimalus koolitus läbida Addenda e-akadeemias. Palun tehke valik koolitusele registreerumisel.


Toimumiskoht

Koolitus toimub nii veebis kui e-õppes!
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias. 

Veebiülekanne 
Reaalajas toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe 
Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Siiri Antsmäe 113x113

SIIRI Viil, ATESTEERITUD SISEAUDIITOR

Siiri Viilil on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust ja erasektorist olles töötanud siseauditi juhina üle 14 aasta Kaitseväe ja Siseministeeriumi valitsemisala siseauditi juhina ning seejärel Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste Baltikumi juhina ning Kultuuriministeeriumi siseauditi valdkonna juhina ja tegutseb aktiivselt koolitajana. Siiri Viil on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Siiri Viil on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi ja tal on avaliku halduse magistrikraad ning ISO 9001 juhtaudiitori, avaliku sektori siseaudiitori (CGAP) kutsetase ja atesteeritud siseaudiitori (CIA) kutse ning ta omab ka siseauditi kvaliteedihindaja tunnistust (QA). Lisaks tegeleb Siiri Viil aktiivselt muusikateraapiaga.


Meetodid

Interaktiivne õppepäev rohkete näidete ja diskussioonidega.


Maksumus

Registreerides kuni 23. septembrini 2022 kehtib soodushind 209 € + km (250,80 €), hiljem tavahind 239 € + km (286,80 €). 
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (34,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit. 


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist. Hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

 

Pildid / - Helen Tammesalu

Helen Tammesalu
+372 5804 3270
+372 520 6347
helen.tammesalu@addenda.ee

 


Registreeri koolitusele
Jaga

Riigihangete seaduse muudatused 2022

Seekordne blogipostitus pärineb meie armastatud koolitajatelt Riigihanke blogist Etapiviisiline elu. Postituse autoriks on advokaat Mario Sõrm.  Riigikogu võttis eile vastu riigihangete seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse. Kokku nähakse valdavalt riigihangete seaduses ette peaaegu 300 muudatust, mis on küll arvuliselt muljetavaldav, kuid drastilisi muutusi kaasa ei ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.