Sisukord

24/7 koolitus - Riigihanke raamlepingute muutmisest ja täitmisest Ukraina sõja tingimustes (2 ak.h)

Registreeri koolitusele
Jaga

 

Pildid / - 2020_05_27_JUHT


Eeltutvustus

Teretulemast Addenda e-akadeemiasse!

Peale koolitusele registreerimist saadame Teile kinnituskirja, millest leiate ligipääsu Addenda e-akadeemiasse. E-akadeemias saate koolitust vaadata ühe kuu jooksul nii palju kordi kui soovite ning alla laadida õppematerjalid. E-akadeemias on koolitused personaalseks kasutamiseks ja ei ole jagatavad kolmandatele isikutele.

Palume Teil Addenda e-akadeemiasse sisenemisel kasutada Google Chrome, Safari või Firefox internetibrauserit (Internet Explorerit ja Microsoft Edge brausereid keskkond ei toeta).

Koolituse läbimisel väljastame tõendi. 
Tõendi väljastamise eelduseks on koolituse läbimine täies mahus ning koolitusarve tasumine. Erandkorras võib osaleja saada koolituse läbimist tõendava dokumendi, kui on läbinud õppekavast vähemalt 90%.

Koolitus on salvestatud 6. mail 2022.


Eesmärk

Rahvusvahelised sanktsioonid seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas, aga ka energiakriis, logistikakriis ning ka koroonakriisi mõjutused on päevakorrale toonud hankelepingute täitmise ning ühe või teise osapoole soovil hankelepingu muutmise, sealhulgas muutused kauba või teenuse hinnas, või lausa ülesütlemise teema. Kui tavasituatsioonis annab raamlepingu kasutamine pikemaks perioodiks raamistiku hankija ja pakkuja vahelisele koostööle, siis praegustes majandusoludes on olukord vastupidine. 

Koolitusel vastame enamtekkinud küsimustele seoses riigihanke raamlepingute muutmisega:
 • Kas raamlepingu korral on hankelepingu muutmine lubatud? 
 • Kas raamlepingu osaliste vahel võib ennetähtaegselt korraldada uue minikonkursi?
 • Kas teenusepakkujal, kellega hankeleping lõpetati, kehtib jätkuvalt raamleping ja tal on õigus uuel minikonkursil osaleda?
 • Millised oleks lahendused hankelepingute muutmisel, kui materjali kallinemisest tuleks muuta hankelepingut nii et selle tulemusena ületab hankelepingu maksumus menetlusliiki, millega see algselt sõlmiti. 
Koolitusel käsitletavate teemade omandamine on kasulik nii riigihangete korraldamisega tegelevatele hankija juhtidele ja spetsialistidele kui ka riigihangetel osalevate ettevõtete juhtidele ja töötajatele. Raamlepingu korras hankelepingute muutmine ja täitmine puudutab ühtemoodi nii hankija kui ka pakkujate huve.
 
Õpiväljunditena koolituse läbinu:
 • omab ülevaadet raamlepingu korras sõlmitud hankelepingute muutmise võimalustest ning kaasnevatest tagajärgedest

Sihtrühm

Riigi-, KOV ning erasektori vastutavad juhid, hankespetsialistid, ostu- ja müügijuhid, juristid jt huvilised, kellele teema oluline on


Teemad

Vandeadvokaat Alar Urm käsitleb koolitusel järgmisi teemasid:

 • hankelepingute sõlmimine raamlepingute alusel
 • eeldatav maksumus
 • menetlusreeglid
 • hankelepingute muutmine kriisi tingimustes
 • vääramatu jõud ja majandusliku tasakaalu muutmine
 • soovitused nii hankijale kui pakkujale tänastes oludes parima tulemuse saavutamiseks

Aeg ja maht

Addenda e-akadeemias 24/7.
(2 akadeemilist tundi)

24/7 tähendab, et Teil on võimalus vaadata koolitust täpselt siis, kui Teile sobib! Koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul alates tellimise hetkest. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.


Koolitajad

 

Pildid / - Alar Urm 115x115

Alar Urm, Advokaadibüroo Blessner partner ja vandeadvokaat

Tegutseva vandeadvokaadina, eelkõige riigihangete, ehitus- ja kindlsutusvaldkonnas, on vandeadvokaat Alar Urm avaliku sektori, sealhulgas KOV tööspetsiifikaga puutunud kokku enam kui 20. aasta vältel. Alar Urm on suure juhtimis- ning koolitajakogemusega. Ta on töötanud mitmetes riigiasutustes, sealhulgas 12 aastat Rahandusministeeriumis erinevate osakondade juhina. Muudes asutustes ning juriidilistes isikutes on ta juhatuse liige, nõukogu liige, projektijuht, nõunik, vandeadvokaat. Alar Urm on erinevate ülikoolide lektor.


Meetodid

Loeng, praktilised näited.


Maksumus

79 € + km (94,80 €).

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Lisainfot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, elektroonilisi õppematerjale, elektroonilist tõendit.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saate automaatse kinnituse Addenda e-akadeemiasse sisenemise infoga. Koolitusarve saadame 24 tunni jooksul.


Lisainfo

Juurdepääsu saamiseks registreerige end meie veebilehel, klõpsates nuppu REGISTREERI KOOLITUSELE!

Pildid / - 2018 Evi Freienthal-Liivak

Evi Freienthal-Liivak
+372 520 6347
addenda@addenda.ee

 

Registreeri koolitusele
Jaga

Riigikohus muutis töövaidluskomisjoni otsuse vaidlustamise tähtaja osas oma varasemat seisukohta

Töövaidluse lahendamise seaduse § 58 lõikes 1 on sätestatud, et töövaidluskomisjoni (TVK) otsusega mittenõustumisel võivad pooled pöörduda sama töövaidlusasja läbivaatamiseks kohtusse. Kohtusse tuleks pöörduda 30 kalendripäeva jooksul arvates töövaidluskomisjoni otsuse saamisest. Varasemas kohtupraktikas on Riigikohus ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.