Sisukord

Riigihanke planeerimise põhiaspektid

Jaga

Eeltutvustus

Riigihanke tulemuslik läbiviimine eeldab riigihanke läbimõeldud ja õiget planeerimist. Hanke edukuse seisukohalt on eelkõige oluline teada, kas ja millist hankemenetluse liiki või riigihanke vahendit tasuks hankijal lubatud mänguruumi piirides kasutada, et saavutada lõppastmes parim tulemus. Õigete hankereeglite valiku kontekstis on keskseks ja praktikas ühtlasi ka kõige keerulisemaks küsimuseks riigihanke eeldatava maksumuse määratlemine, kuna nn summerimis-reeglite ja osadeks jaotamise keelu vastu eksimine võib põhjustada hankijale olulisi õiguslikke probleeme, sh tingida sõlmitud lepingu tühisuse. Seega on hankijal riigihanke planeerimise seisukohalt oluline just nendes nõuetes orienteerumine.


Eesmärk

Koolituse eesmärgiks on tutvustada ühest küljest reegleid, mis määravad hankija valikuvabaduse piirid kohaldatavate menetlusreeglite valikul, ning teisest küljest anda praktilisi soovitusi ja suuniseid riigihanke õigeks planeerimiseks rõhuasetusega riigihanke eeldatava maksumuse määratlemisel.


Sihtrühm

Riigihangete korraldamise ja läbiviimisega tegelevad hankija spetsialistid jne.


Teemad

Diana Minumets käsitleb koolitusel järgnevaid teemasid:

  • hankemenetluse liikide erisused ning nende valiku alused – milliseid erinevaid hankemenetluse liike ning milliste riigihangete teostamiseks hankija saab ja tasuks kasutada?
  • erimenetlused ning nende kasutamise võimalused - milliseid lihtsustatud menetlusi ning millal on hankijal õigus riigihanke läbiviimiseks kasutada?
  • riigihanke vahendid (raamleping, dünaamiline hankesüsteem jne) – milliste riigihanke vahendite kasutamist võimaldab uus RHS ja milliste riigihangete puhul tasuks neid kasutada, et saavutada parim tulemus?
  • turu-uuring – miks on turu-uuring kasulik ning kuidas see aitab hankijal riigihanke tulemuslikkust suurendada?
  • riigihanke eeldatava maksumuse määramine - miks ja millistest nõuetest tuleb lähtuda hanke eeldatava maksumuse määramisel?
  • summeerimiskohustused ja riigihanke osadeks jaotamine - millised on hankija kohustused ja piirangud riigihanke osadeks jaotamisel ning kuidas orienteeruda eeldatava maksumuse summeerimisreeglites?

Aeg ja maht

Koolitus toimub 3. aprillil 2019 kell 10.00–15.30.
(6 akadeemilist tundi)

Koolituse päevakava:
10.00–11.30 koolitus
11.30–11.45 kohvipaus
11.45–13.15 koolitus
13.15–14.00 lõunapaus
14.00–15.30 koolitus


Toimumiskoht

Tammsaare Ärikeskus (A.H. Tammsaare tee 47, Tallinn). 
Ärikeskusesse sisenedes palume jälgida suunaviitasid. 

Autoga tulijatel on ligipääs nii Tammsaare tee mõlemalt suunalt kui ka Rahumäe teelt. 
Tammsaare Ärikeskuse ees saate parkida 2 tundi tasuta, iga järgnev pooltund on 1 €.

Kesklinnast saab meie juurde bussidega 20, 20A (peatus Sõjakooli) ja 23 (peatus Tuisu).
Õismäelt, Mustamäelt ja Lasnamäelt bussiga 12 ja 13 (peatus Sõjakooli).


Koolitajad

Pildid / - Diana Minumets

Diana Minumets on advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat

Diana Minumets on advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat, kes on tegelenud hankealaste õigusküsimustega üle 13 aasta. Diana on ühe olulisema riigihanke valdkonnas ilmunud raamatu „Riigihangete õigus“ (D. Minumets, P. Kulm. Juura, 2014, 592 lk) kaasautor. Samuti on Diana Minumets avaldanud riigihangete alaseid artikleid tavameedias ning õigusajakirjas Juridica. Ta on tunnustatud lektor, kes on esineb erinevatel koolitusfirmade poolt korraldatud hankekoolitustel ja ka riigiasutuste sisekoolitustel. Diana Minumets omab laialdast kogemust hankijate ja pakkujate esindamisel hankevaidluste lahendamisel vaidlustuskomisjonis ja kohtutes, aga ka hankemenetluste korraldamisel ja läbiviimisel.


Meetodid

Loeng, arutelu, küsimused, praktilised näited.


Maksumus

199 € + km (238,80 €). Hinnasoodustus 10% kehtib registreerides korraga kaks või enam osalejat ühest organisatsioonist.

Addenda OÜ on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner. Rohkem infot koolituskaardi kohta leiab Eesti Töötukassa kodulehelt SIIT!


Maksumus sisaldab

Praktilisi teadmisi, koolitusmaterjale, elektroonilist tõendit, kohvipause ja lõunat.


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse ja koolitusarve.


Loobumine

Koolitusest loobumisel palun teatage kirjalikult vähemalt 3 tööpäeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 100% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Diana Nõmmik v

Diana Nõmmik
+ 372 5809 1404
+ 372 670 6606
diana.nommik@addenda.ee

 

Jaga

Vandeadvokaat Siret Siilbek - Projekteerija vastu esitatavate nõuete aegumine

Projekteerimisleping on oma olemuselt töövõtuleping, mille tulemiks on valmiv ehitusprojekt. Praktikas on aeg-ajalt probleeme tekitanud projekteerijate vastu esitatavate nõuete aegumine, millest praeguses blogipostituses juttu tulebki. Juhul, kui ehitusprojekti mittevastavus põhjustab ehitise puuduse, siis tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 146 lg 2 kohaselt on lepingust tuleneva nõude ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.