Sisukord

Raamatupidajate koolitusreis Veneetsiasse

Registreeri koolitusele
Jaga


  Pildid / - Veneetsia

 ”Kui ma peaksin leidma asendussõna "muusikale", siis ma mõtlen Veneetsiale” ( F. Nietzsche)


Eeltutvustus

Tänavune raamatupidajate koolitusreis viib meid romantilisse Veneetsiasse.

Veneetsia – Marco Polo, Casanova, Tintoretto, Vivaldi  ja pajude teiste kuulsuste linn on täitnud kõiki imestusega oma erilisusest ja ilust. Mõned päevad Unesco kultuuripärandis varastab teilt kindlasti mõtete, emotsioonide ja südameruumi, andes aga vastu unustamatuid päevi ja kirjeldamatu desorientatsiooni tunde momendil, kui sellest kõigest peab eralduma. Linna saladused, intiimsed nurgakesed, imekitsad tänavad ja eriti õhtune vaikus, mis turistide massist kergendatult hingab – see on eriline tunne, mille kordamist mitte kusagil mujalt maailmast ei ole võimalik saada.

Koolitusreis pole mitte ainult motiveeriv ja energiat andev, vaid tutvudes kohaliku (töö)kultuuriga, vesteldes kohalike inimestega, avardame oma silmaringi euroopa ühe juhtivriigi raamatupidamise hea tava ning maksusüsteemi küsimustes. Samuti on koolitusreis suurepärane võimalus kolleegidega vabas ja sundimatus õhkkonnas igapäevaselt teravaid küsimusi arutada!


Eesmärk

Koos ammutada uusi teadmisi ja vahetada kogemusi teiste spetsialistidega finantsmaailmast!


Sihtrühm

Raamatupidajad, pearaamatupidajad, finantsjuhid, projektijuhid, juhid.


Aeg ja maht

30. september - 4. oktoober 2019

Lennugraafik (Lufthansa)

Lend Tallinn - Veneetsia 30. septembril 2019

LH 881   30SEP    Tallinn-Frankfurt         13:55 – 15:20    
LH 330   30SEP    Frankfurt-Venice         17:15 – 18:30 

Lend Veneetsia - Tallinn 4. oktoobril 2019

LH 329   04OCT   Venice-Frankfurt         18:15 – 19:40 
LH 884   04OCT   Frankfurt-Tallinn         21:05 – 00:20+1

Esmaspäev, 30. september 2019

saabumine
Transfeer laevaga lennujaamast hotelli ja check in
ühine õhtusöök.

Teisipäev, 1. oktoober 2019
Hommikune Veneetsia saladuste ringkäik.

Saame tuttavaks linna olemuse ja hingeeluga.

Esimese päeava ringkäik algab meil Canareggio rajoonist Campo del Ghetto Nuovolt - väikesest aarete maailmast, mille nimeks on Juudi Ghetto. Siianigi elab rajoonis väike juudi kogukond , andes teile võimaluse osa saada nende väikestest ja sümpaatsetest butiikidest ja pagariäridest. Just siin on teil võimalik eriliselt hästi osa saada autentse Veneetisa õhkkonnast. - piirkonnast, millest vaimustus ka Shakespeare kirjutades oma “ Veneetisa kaupmeest”. 
Edasi siirdume Madonna Dell Orto kiriku juurde, mis siin 14 sajadist juba püsinud ja mida peetakse Veneetisa ilusaimaks ja suurimaks kirikuks. Siin saame imetleda ka Veneetisiast pärit maailmakuulsa kunstniku Tintoretto loomingut. Samas lähedal näeme ka Tintoretto kodu – paik, kus ta on sündinud ja elanud. Käime Veneetisa kõige kitsamal tänaval ja peatume renessanssperioodi imeliste Santa Maria dei Miracoli kiriku juures. Veneetisa valitsejate pühapaikade meka on kindlasti San Giovanni ja Paolo basiilika,  mille juures ka linna kuulsaima korporatisooni -Scuola San Marco keskus ning maailma esimene renessansperioodi ratsakuju. 
Kerge traditsiooniline lõunapaus -Rosa Salva butiigis, kus igaüks saab valida endale meelepärase, et kergelt täita kõhtu tekkiv tühimik. 
 
13.00-16.00 Kohtumine Eesti aukonsuliga Veneetsias hr Piero Bettini´ga. Kõneleme majandusest ja maksudest. Palgad, preemiad jm töötajatele makstavad tasud ja nende maksustamine. Eesti-Itaalia ärisuhetest, väljakutsetest selles vallas ja paljust muust huvitavast!

Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga restoranis, kust pärast õhtusööki gondiltega tagasi hotelli suundume. 
 
Kellel soovi, siis õhtul toimub Vivaldi “Pietá” kirikus Veneetisa muusikute kontsert Vivaldi loomingust. Kontserdi pilet 25 eurot (lisatasu eest). Osalemise soovi korral toovad gondlid teid koju pärast kontserti. 

Kolmapäev, 2. oktoober 2019
Dorsoduro ja San Polo rajoonid

8.30-10.00 Täna alustame päeva veebiseminariga. Teemaks töölähetused ja sellega seotud maksuprobleemid!
 
Koolituse järgselt jätkame linnatranspordiga sõitu mööda Suurt Kanalit ehk Canal Grande kuni Dorsoduro rajoonini. Sõidu ajal saame näha väga hästi Veneetisa peatänavat ja tema kallastele jäävaid nobiliteedi palazzosi.  Meie teekond on sel päeval veidi eemal üldturismi radadest – piirkonnas, kus on elanud maailma intellektuaalid nagu Stravinsky, Monet, Pound, Browning, Henry James ….  Alustame oma ringkäiku kuulsast Santa Maria della Salute kirikust, kus näeme taas Tintoretto suursugust loomingut “ Kaana Pulm”. Kerge lõunane suutäis Signora Alessandra juures - sest ei saa Veneetisast minna ära ilma traditsioonilisi ciccettisi proovimata. Igaüks saab valida eirnevate maitsetega chiccetisi, milliste juurde saab mekkida veini või mõnda muud joogipoolist. Pärast meeldivat Veneetisale omast kerget pausi läheme Akadeemia sillale ja siis juba fantastilisse San Trovaso gondlimeistrite töökotta. Seal kõnelevad juba kohalikud meistrid meile ise, kuidas kuulsaid ajaloolisi sõiduriistasid Veneetisas valmistatakse.
 
Külastame 18 sajandi Veneeetisa  Ca Rezzonico palazzot, et hoomata luksuslikku elu omalajal suhteliselt kättesaamatus miljöös.  Ca Rezzonicot peetakse ühesks ilusamaks Veneetsia muuseumiks. Näeme Veneetisa ülikooli Ca Foscari peahoonet. 
 
Õhtuks jõuame taas Ghetto piirkonda, kus seekordne õhtusöök saab olema suurepärases ja tuntud kosher restoranis ( joogid ei ole hinnas). 
 
Neljapäev, 3. oktoober 2019

Veneetsia kuulsad saared

Täna sõidame Veneetisa saartele. Käime ära tuntumatel neist – Murano – Burano – Torcello. Kuna Murano on tuntud klaasipuhujate saar, siis seal külastamegi klaasipuhumise töökoda. Buranol on võimalus näha nippelpitsi meistrieoseid ja fotografeerida silmadega südamesse neid imekauneid värvilisi maju, mis saarele väga omased on. Torcello aga, kui nimetatu “kummituste saar”, on ajalooliselt kõige huvitavam. Just siit sai kunagine Veneetisa alguse. Torcellol jääb teil ka vaba aega, kus igaüks saab lõunatada talle meelepärases söögikohas ja nautida kõiksust, mis selle saarel eriti tugevasti hinge poeb.

Reede, 4. oktoober 2019

check out hotellist ja päev iseseisvaks  tutvumiseks Veneetsiaga. Kell 15.00 lahkume hotellist veetaksoga lennujaama.


Toimumiskoht

Veneetsia, Itaalia


Koolitajad

 

Pildid / - Ulve Kärpuk

 

Koolitusreisil on meie saatjaks itaalia hinge, kuid eesti südamega Rooma ja Sitsiilia reisidest tuttavaks saanud Ulve Kärpuk.

Koolitusreisil kohtume Eesti aukonsuliga Veneetsias Mr. Piero Bettini´ga, kes annab meile ülevaate kohalikust majandusest ja ettevõtlusest, suhetest Eesti ja Itaalia vahel ning kõigest muust, mis osalejatele huvi pakub!


Maksumus

Hind kuni 1. juulini kokku 1350 eurot, millest koolitusarvele lisandub käibemaks 80 eurot. 

Koolitusreisi eest väljastame Teile kolm arvet: 
Lennupiletite arve 360 eurot. Lennupiletite eest vastutab Wris AS.
Majutusteenuse arve 590 eurot. 
Koolitusteenuse arve 400 eurot + km, so kokku 480 eurot. Registreerujatele peale 1. juulit lisandub täiendav koolitusteenuse arve 150 eurot +km.  
 

Maksumus sisaldab

  • lennupiletid turistiklassis, äraantav pagas kuni 20 kg
  • transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi
  • majutamine hotellis Henry koos hommikusöökidega kahekesi toas. https://www.hotelhenry.it/
  • transport kavas märgitud sihtkohtadesse ja programmis kirjeldatud ekskursioonid. 
  • gondlisõit
  • kolm õhtusööki, va joogid.

Lisatasu eest

  • tervise- ja reisitõrkekindlustus
  • majutus üheses toas.

Tasumine

Registreerumise järgselt saadame Teile kolm arvet, lennupileti, majutuse ja muu teenuse arve. 
Arvete tasumist tasumist ootame 7 päeva jooksul.


Loobumine

Koolitusest loobumisel kuni 20 päeva kuulub tasumisele 100% reisi maksumusest, 2160 päeva enne koolituse toimumist kuulub tasumisele 50% reisi maksumusest.


Lisainfo

Pildid / - 2014 Kristina Paal 113x150Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee


Registreeri koolitusele
Jaga

Arengukoostöö projekt sai joone alla

Eesti Välisministeeriumi poolt rahastatud Arengukoostöö projekt 107-2018-A „Kompleksne õppemetoodikate kasutamine ja mõjus õpetamine kõrghariduse omandamisel Valgevene ülikoolides“ sai joone alla.  Terve aasta kestnud projekti käigus uurisime koostöös Valgevene Riikliku Tehnikaülikooliga inseneride, mehhaanikute ja teiste tehnikaerialade ülikooli ...

Loe rohkem Kristina Paal

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.