Sisukord

Veebiseminar - Projekteerimise mõju hoone hilisematele kuludele

Jaga

Eeltutvustus

Hooneid ehitatakse alati teatud kindla eesmärgiga.

Hooneid iseloomustab arhitektooniline kujundus ja käega katsutavad osad nagu näiteks välistarind, seinad, aknad, uksed, põrandad ja trepid. Hoonetel on aga ka vähem konkreetseid või päris abstraktseid omadusi või funktsioone nagu sisetemperatuuri tase, siseõhu kvaliteet, valgus ruumides nii päevavalgel kui hämaral õhtul ja pimedal ööl. Need omadused saavad tagatud tehniliste lahenduste abil nagu küttesüsteem, ventilatsioonisüsteem ja valgustussüsteem. Esmatähtis ei ole mitte nende süsteemide tehniline lahendus vaid, et need tõesti on võimelised oma ülesandeid täitma. Need ülesanded peavad aga olema selgelt defineeritud kui planeeritakse uut hoonet või suuremat ümberehitust. Selleks on esiteks seadusandlusega määratud nõuded, milledest ei saa mööda minna ja teiseks hoone projekteerimise lähteülesanded, mis peavad olema tellija poolt spetsifitseeritud.

Tihti on kergem rääkida tehnilistest lahendustest kui hoone funktsioonist, nagu sisekliimast, energiatarbest jne. Projektist osavõtjatel on ka kergem vastutada tehniliste lahenduste eest kui nende toimimise eest hoones tulevikus. Seetõttu kipub teema käsitlus tellijaga aga ka koostöö arhitekti ja inseneride vahel keskenduma tehnilistele lahendustele. Nõuded, mis on aga tegelikuks lahenduste eesmärgiks, kipuvad jääma teisejärguliseks. Kõige esimeseks valiku kriteeriumiks on projekteerimismaksumus- tihti ei anta endale aga aru, et esmapilgul soodsalt saadud projekt ei ole päeva lõpuks kaugeltki soodne. Mittetäielik eeltöö ei saa tagada täielikku lõpptulemust.


Teemad

Projekteerimise lähteülesande koostamine
Lähteülesande ja projekteerimisprotsessi olulised etapid
Tehnilised nõuded versus tehnilised lahendused
Kuidas hinnata lähteülesande headust - ülesandes püstitatud eesmärkide saavutamise võimalikkust ja hinda?


Aeg ja maht

17. veebruar 2011
kell 14.00 - 15.00


Toimumiskoht

Koolitus toimub Internetis Addenda OÜ veebiseminari keskkonnas.

Koolitust on võimalik jälgida oma töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas. 
Koolituse jälgimiseks on tarvis arvutit, Interneti ühendust ning kõrvaklappe.


Koolitajad

Aivar Uutar AS Clik juhatuse liige / ehitusdirektor 

Hoone tehnosüsteemidega seotud valdkonnas tegutsenud alates 1996-ndast aastast.
Haridus TEMT- üldehitus ja TTÜ- küte ning ventilatsioon
Töökogemus 1996-2004 AS Merko Ehitus eriosade projektijuht
Alates 2004 AS Clik ehitusdirektor ja juhatuse liige
Avalik tegevus- EEEL juhatuse liige ja EKVÜ juhatuse liige- EKVÜ-s tegelenud valdkonna täiendkoolitusega aastast 2007
Volitatud insener V 


Maksumus

Eelregistreerimine 10. veebruarini  19.- € +km (297,29 EEK + km)

Hilisematele registreerujatele 35.- € +km (547,63 krooni + km)


Tasumine

Koolitusele registreerimise järgselt saadame Teile sellekohase kinnituse koos koolitusarvega, mille tasumist ootame OÜ Addenda arvele 333037710001 Sampo pangas vähemalt 3 päeva enne koolituspäeva. Seejärel saadame osalejatele unikaalse lingi koolituse jälgimiseks.


Loobumine

Koolitusest loobumisest teatada kirjalikult vähemalt 3 päeva enne koolituse toimumist, hilisemal loobumisel kuulub tasumisele 50% koolituse maksumusest.


Lisainfo

Sulev Senkel
Addenda OÜ
Koolitus ja konsultatsioonid
Tammsaare tee 47, 10612 Tallinn
tel 664 64 20
gsm +372 555 66 481
sulev.senkel@addenda.ee


Jaga

Vandeadvokaat Annika Vait - Põhipuhkuse kestvuse erinevus era- ja avalikus sektoris

Ilmselt on kõigile teada Eesti regulatsioon, mille kohaselt on töölepingu alusel töötavate töötajate põhipuhkuse minimaalseks kestvuseks 28 kalendripäeva ning avaliku teenistuse seaduse alusel avalikus teenistuses oleval ametnikul 35 kalendripäeva. Viimasel ajal on tõusetunud küsimus sellise erinevuse põhjendatusest. Tõenäoliselt tuleb era- ja avaliku sektori ...

Loe rohkem

Liitu meie uudiskirjaga

Addenda OÜ ei jaga teie andmeid kolmandate osapooltega ning kasutab saadud andmeid vaid uudiskirjade ja turundusmaterjalide edastamiseks.